Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 20:32, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dziś sadziłam też nowe liliowce. Miałam sadzić je w innej części ogrodu, ale finalnie posadziłam przy ścieżce od ogniska (Black Prince) i huśtawki (Summy Russel). Zdjęcia przed sadzeniem, musiałam potem uciekać do kosmetyczki.



Liliowce posadziłam 50cm od ścieżki, co byście posadzili nisko przed nimi?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:09, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Będę jechała w przyszłym tygodniu z Wrocławia do Pobierowa, ktoś może kojarzy jakąś szkółkę po drodze gdzie mogę dostać magnolię Elizabeth?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
basia3012 23:45, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
ajka napisał(a)
Basiu basia3012 bardzo ci dziękuję za podpowiedzi. Posadziłam powojniki tak jak radziłaś. Powojniki kupowałam na allegro, w bardzo dobrej cenie, teraz widzę ceny dużo wyższe. Będe jeszcze kupowała viticella, to zajrzę na tą stronę co podawałaś.
Muszę zajrzeć na twoją stronę, bo nie widziałam aktualnych zdjęć arabelli.

Prosa nigdy nie miałam, mam nadzieję, że jednak się nie sieje

DariaB to na co czekasz?


Aniu, zajrzyj do mnie na str 838 zdjęcie 11. Tam jest rosnąca Arabella.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ajka 11:49, 19 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
basia3012 napisał(a)


Aniu, zajrzyj do mnie na str 838 zdjęcie 11. Tam jest rosnąca Arabella.


Basiu, dziękuję, widziałam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 16:12, 19 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Które bergenie mają duże grube i mięsiste liście? Znalazłam jakąś nową odmianę Dumbo, ale może jeszcze jakieś?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:28, 19 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dosadziłam dziś kolejne 4 liliowce przy plaży w miejsce byle jakich trawek ptasie łapki.



Miejsce nowych liliowców

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:35, 19 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Poszukuję jakiegoś małego iglaczka max do 1-1,5m w to miejsce. Może jakiś cyprysik?



I jakiegoś jałowca czy coś innego płożącego w to miejsce, bo mi się podobają, ale nie znam gatunków.



Proszę doradźcie coś

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
basia3012 17:35, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Ja kupowałam bergenie w starym ogrodzie to były całkiem inne niż w obecnym. Małe liście i ogólnie też mniejsze. Trzeba więc starannie się przyjrzeć odmianie. Ale doradzić jaką kupić, nie potrafię. Niestety.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Polon 20:42, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Oglądałam Twoje liliowce - wysokie i ciemne, ładne
Też dokupiłam liliowce, takie których w szkółce koło mnie nie ma, a to z tych długokwitnących (on and on i everyday Lilly cream)
Byłam też z nieplanowaną wizytą w szkółce, magnolie mieli głównie różowe, żółta jedną, ale nie Elizabeth
Z iglakami niestety też nie pomogę, mam jakiś katalog, to mogę tam popatrzeć, no ale to będą takie teoretyczne informacje
____________________
Malgo
Rojodziejowa 20:46, 19 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8455
U mnie największe bergenie są takie przywleczone od mamy z ogrodu. Żadne widziane w centrach ogrodniczych nie były takie duże. To jest jak z tymi starymi, babciowymi odmianami piwonii Nikt nie wie, co to za odmiana - a wyjątkowa.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies