Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Agatorek 21:57, 19 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Rojodziejowa napisał(a)
U mnie największe bergenie są takie przywleczone od mamy z ogrodu. Żadne widziane w centrach ogrodniczych nie były takie duże. To jest jak z tymi starymi, babciowymi odmianami piwonii Nikt nie wie, co to za odmiana - a wyjątkowa.


Mam takie z ogrodu mamy. Są świetne, rosną bardzo dobrze i kwitną w pełnym słońcu

Aniu, odnośnie jałowca płożącego, to lubię jałowca rozesłanego „nana”.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mirkaka 05:32, 20 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
ajka napisał(a)
Będę jechała w przyszłym tygodniu z Wrocławia do Pobierowa, ktoś może kojarzy jakąś szkółkę po drodze gdzie mogę dostać magnolię Elizabeth?


A dlaczego Elizabeth? mam Daphne, kwitnie później, też ma przepiękne żółte kwiaty. A widziałaś Sansation ? Żółto różowe kwiaty?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:35, 20 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
ajka napisał(a)
Poszukuję jakiegoś małego iglaczka max do 1-1,5m w to miejsce. Może jakiś cyprysik?



I jakiegoś jałowca czy coś innego płożącego w to miejsce, bo mi się podobają, ale nie znam gatunków.



Proszę doradźcie coś



Tylko nie kupuj Sabińskiego, bo kiedyś może będziesz chciała mieć gruszę w ogrodzie a one są żywicielem pośrednim dla rdzy gruszy.
Ja bym nie szła w iglaki płożące, tylko w byliny , zawsze będzie jakiś kolor podczas kwitnięcia, albo posadź tam azalie ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ajka 07:53, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
basia3012 napisał(a)
Ja kupowałam bergenie w starym ogrodzie to były całkiem inne niż w obecnym. Małe liście i ogólnie też mniejsze. Trzeba więc starannie się przyjrzeć odmianie. Ale doradzić jaką kupić, nie potrafię. Niestety.


Zamówiłam w końcu 10 bergeni Dumbo. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale to były największe jakie znalazłam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 07:59, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Polon napisał(a)
Oglądałam Twoje liliowce - wysokie i ciemne, ładne
Też dokupiłam liliowce, takie których w szkółce koło mnie nie ma, a to z tych długokwitnących (on and on i everyday Lilly cream)
Byłam też z nieplanowaną wizytą w szkółce, magnolie mieli głównie różowe, żółta jedną, ale nie Elizabeth
Z iglakami niestety też nie pomogę, mam jakiś katalog, to mogę tam popatrzeć, no ale to będą takie teoretyczne informacje


Większość liliowców mam żółto, pomarańczowych. Mam jeszxze czerwone Crimson Pirate. I chciałam by te też były w kolorach ciemnej czerwieni.

Co do iglakow teorii trochę się naczytałam, wolałabym informację praktyczne. Coś z polecajki.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 08:00, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Rojodziejowa napisał(a)
U mnie największe bergenie są takie przywleczone od mamy z ogrodu. Żadne widziane w centrach ogrodniczych nie były takie duże. To jest jak z tymi starymi, babciowymi odmianami piwonii Nikt nie wie, co to za odmiana - a wyjątkowa.


Niestety nie mam skąd ściągnąć babcinych odmian, a szkoda, u mnie nikt w rodzinie nie ma starych ogrodów .
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 08:01, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)


Mam takie z ogrodu mamy. Są świetne, rosną bardzo dobrze i kwitną w pełnym słońcu

Aniu, odnośnie jałowca płożącego, to lubię jałowca rozesłanego „nana”.



Dziękuję za podpowiedź.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 08:04, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
mirkaka napisał(a)


A dlaczego Elizabeth? mam Daphne, kwitnie później, też ma przepiękne żółte kwiaty. A widziałaś Sansation ? Żółto różowe kwiaty?


U mnie na wątku była długa dyskusja którą magnolie posadzić. Finalnie stanęło na Elizabeth, podoba mi się bo ma ładny kształt kwiatów i kremowe kwiaty, nie wściekle żółte. Różowej już nie chce. To przez UrsaMaior zachorowałam na nią
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 08:07, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
mirkaka napisał(a)


Tylko nie kupuj Sabińskiego, bo kiedyś może będziesz chciała mieć gruszę w ogrodzie a one są żywicielem pośrednim dla rdzy gruszy.
Ja bym nie szła w iglaki płożące, tylko w byliny , zawsze będzie jakiś kolor podczas kwitnięcia, albo posadź tam azalie ?


Mam tam liliowce i dokupiłam bergenie Dumbo. Cały ogród mam w bylinach i bardzo mało iglakow, dlatego tam chciałam mieć coś innego. Poza tym mam tam niewiele słońca.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magleska 08:36, 20 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Ania
masz pięknie w ogrodzie -te drzewa masz już ogromne -takie dorodne -kupowałaś duże egzemplarze i jest już efekt

co do jałowców -mam kilka takich niziutkich płaskich na stromych skarpach -lubię je za bezproblemowość -po zimie trochę mają suchego pod spodem ,ale szybko tego nie widać -tylko nazw niestety nie pamiętam

ale chyba to takie co Aga Zegarowa radzi

ja zamierzam dosadzać więcej azalii ,bo wiosną mam za mało kwitnących
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies