Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 12:08, 07 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Czosnki



Czerwona Gaura 'Graceful Light Pink' jest dla mnie niespodzianką. Świetnie czuje się po zimie.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 18:08, 07 maj 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Trzymam kciuki za rośliny , oby się wzięły za siebie.

Gaura cudna . U mnie po zimie w jednym miejscu normalnie wyszła, w drugim w ogóle. To drugie miejsce było bardziej mokre i pewnie przegniła.

Teraz jest fajna pogoda, raz dwa wszystko opielisz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 14:07, 10 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Baptysja



Kalina Roseum w tym roku wygląda tak, nie ma kuli, może to przez przymrozek ?

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:09, 10 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
A tu nowa stewarcja



I magnolia Elizabeth, jak widać puszcza nowe liście, co mnie bardzo cieszy. Mam nadzieję, że za tydzień, dwa, będzie wyglądać już jak drzewo, a nie suchy badyl.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiaan 14:12, 10 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
Ania moje gaury też mnie zaskoczyły po zimie, nawet siewki znalazłam
Jak u Ciebie po strtach przymrozkowych, odbudowują się rośliny? U mnie najlepiej poradziły sobie miskanty i rozplenice. Przycinałam drugi raz i super, a hakonechloa zbiera się jakoś.
Klony palmowe też jakieś życie widać, nawet orzech ma świeże mikro pączki i katalpy ruszyły.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ajka 14:13, 10 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
A na tarasiku przybyła hustawka



Niestety kosodrzewiny musiałam wywalić, żadna się po przesadzeniu nie przyjęła. Przy słupie po prawej stronie posadziłam mini kiwi. Nie wiem czy to mądry czy głupi pomysł, ale jest. Kiedyś widzielismy takie pnącze w restauracji bodajże w Grecji i bardzo nam się podobało.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:20, 10 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Tak przy okazji, wyczyściłam meble ogrodowe magiczną gąbką, może to będzie dla kogoś cenna wskazówka. W zeszłym roku męczyłam się z różnymi środkami, mleczkami, nic nie schodziło, szczególnie ptasie odchody, które normalnie wżarły się w aluminium, koszmar. W tym roku natchnęło mnie i użyłam magicznej gąbki i wszystko zeszło praktycznie od ręki. Meble jak nowe! Polecam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:29, 10 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Agatorek napisał(a)
Trzymam kciuki za rośliny , oby się wzięły za siebie.

Gaura cudna . U mnie po zimie w jednym miejscu normalnie wyszła, w drugim w ogóle. To drugie miejsce było bardziej mokre i pewnie przegniła.

Teraz jest fajna pogoda, raz dwa wszystko opielisz


Prawie mi się udało z małą pomocą córki, została tylko plaża i warzywniak do ogarnięcia w wolnym czasie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 15:06, 10 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42265
ajka napisał(a)
A na tarasiku przybyła hustawka



Niestety kosodrzewiny musiałam wywalić, żadna się po przesadzeniu nie przyjęła. Przy słupie po prawej stronie posadziłam mini kiwi. Nie wiem czy to mądry czy głupi pomysł, ale jest. Kiedyś widzielismy takie pnącze w restauracji bodajże w Grecji i bardzo nam się podobało.

Bardzo zachęcający
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 18:24, 10 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Wiaan napisał(a)
Ania moje gaury też mnie zaskoczyły po zimie, nawet siewki znalazłam
Jak u Ciebie po strtach przymrozkowych, odbudowują się rośliny? U mnie najlepiej poradziły sobie miskanty i rozplenice. Przycinałam drugi raz i super, a hakonechloa zbiera się jakoś.
Klony palmowe też jakieś życie widać, nawet orzech ma świeże mikro pączki i katalpy ruszyły.


Musze wlasnie poprzycinać miskanty, bo mimo że odbijają, to mają dużo suchych badyli teraz. Rozplenice jak nowo narodzone.

Reszta zbiera się baaardzo powoli. Niestety dużo drzew, potrzebuje jeszcze duuuużo czasu. Dają bardzo słabe oznaki życia i straszą z daleka. O dziwo magnolie szybko odbijają.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies