Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

sylwia_slomc... 22:27, 29 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
O widzę, że nowa rabatka powstała Dobrze, ze robisz spore odległości, ja sadziłam za gęsto, po 8 latach mimo cięcia nie ma jak wejść na rabaty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 08:48, 30 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, jak Ty pięknie rozrysowałaś plan!

Podoba mi się Twoje pragmatyczne podejście, nie czuję się taka osamotniona.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gardenarium 09:03, 30 maj 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo śliczny kolor ławki. Jak w Anglii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LIDKA 12:27, 30 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
kasia1 napisał(a)
Na pamiątkę i ku pokrzepieniu tych, którzy tak jak ja mają jeszcze duuużo do zrobienia, żeby było ładnie. Rabata "wiśniowa" w trakcie pracy. Może wrócę do tych zdjęć za 5 lat i będę miała porównanie.



Zakupy zgodne z planem:
Buk Dawyck Purple i Buk Purpurea Pendula. Oczywiście to początek, tyle udało mi się wczoraj zdobyć w pobliskiej szkółce.








Ten dawyck purple wygląda jak moje dawyck purple rohani. Takie dosc ząbkowane liscie ma.

Ona buki piękne. Plan też robi wrażenie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 13:38, 30 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Bardzo ładny plan i jeszcze ładniejsze zakupy
Czuję się pokrzepiona, przede mną też jeszcze dużo pracy, ale najważniejsze, to robić swoim tempem.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Ewa777 14:14, 30 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
kasia1 napisał(a)



Nie obsypuję już rabat korą (kora tylko w przedogródku). Kładę kartony i sypię trawę. Ciekawe, jaki będzie efekt. Przestałam wydawać majątek na korę. Kory posypię tylko trochę przy Danicach.



Rabatka z ławeczką ślicznie się prezentuje Widzę, że działasz zgodnie z planem Tak trzymaj
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasia1 07:07, 31 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzień dobry Danusiu, ale mi miło, że zajrzałaś. Ławka kupiona w stanie surowym, malowana sieciową farbą. Kolor "Majowy barwinek". Zresztą mój ulubiony i w domu i w ogrodzie.
W tym roku wybieramy się na wakacje w Twoje rejony, mam nadzieję, że uda nam się zobaczyć Naszą Anglię.

Plan jest dość skromny. Tak naprawdę zakłada tylko szkielet. Będą potrzebne "wypełniacze", ale na to przyjdzie czas.




____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:10, 31 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Jeszcze jedna obserwacja propo stosowania kartonów. Do tej pory sypałam na nie korę, teraz sypię "trawę" (czyli to, co u mnie rośnie).
Plus taki, że ziemia pod kartonami naprawdę zachowuje wilgoć i łatwiej jest potem sadzić roślinki.
Ale bardzo trzeba uważać, żeby nie sypać trawy przy pieńkach, bo można ugotować roślinki, jeśli warstwa byłaby zbyt gruba.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Agatorek 20:38, 01 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kasia, plany na rabatkę z ławką, zakupy i wykonanie na piątkę z plusem

Bardzo mi się podoba też przedogródek. I na pewno będzie ładnie, jak zrobisz pas kocimiętki. Bordowe żurawki przyciągają oko
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 08:32, 05 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Zakupy dojechały.

Bodziszki Rozanne. Maleństwa i tutaj jestem rozczarowana, ale trudno. One szybko rosną.


Tawuła nippońska Snowmound


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies