Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielone Katowice - pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone Katowice - pierwsze kroki

Oleandra 14:42, 12 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 5
Witam serdecznie raz jeszcze.
Podgladalam to forum od dłuższego czasu zachwycajac się nieustannie Waszymi działaniami. Teraz czas wziąć łopatę w dłoń i zrobić coś swojego.
Na dziś walczę z następującym tematem.

Klombik na podjeździe. Ma świeżą odchwaszczona ziemię lekko kwaśną. Średnica około 2,5 metra. Na środku "przeszkadzajaka" w postaci wieka ze studzienki na deszczowke. Głębokość około 40 cm-45 cm. Zima calkiem bez słońca. Latem slonce około 3-4h. Dziś powciskalam tam rozanecznikPlus 2 choiny kanadyjskie maleńkie, cisa, 2 małe bukszpany Plus ostrokrzew. Wszystko to nadwyzki ogrodowe. Nie mam kompletnie koncepcji i to mnie martwi. Jakieś pomysły? C

sylwia_slomc... 15:42, 12 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
Witaj w głowę zachodzę jak to tam upchałaś.
Cis, choiny, różanecznik z wiekiem zrobią się całkiem spore.
Nie wiem jaki klimat ma reszta ogrodu , ale ja bym dała może na środek tego rodka, a po obwodzie paprocie z tych mniej ekspansywnych, może jakieś tawułki, żeby dodać kolor i na brzegu coś co będzie wypływało z donicy, albo jałowce, albo hederę.
Widząc tylko ten fragment tak bym go zaaranżowała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Oleandra 16:45, 12 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 5



Bo wszystko mam maleńkie. Te choiny to odmiana karlowata i raczej będą małe i zwarte. Cis też mały cięty. Bluszczem chciałam wypełnić dziury i go zwiesic właśnie z donicu. Co do klimatu ogrodu to jest w trakcie budowy ale mój brak konsekwencji widać na każdym kroku. Coś planuje a sadze coś przypadkowego w nkeprzemyslanych miejscach. Stąd moja obecność tutaj. Mam nadzieję się czegoś nauczyć.
ElzbietaFranka 19:18, 12 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Witom cie naszym gronie. Te chiny bardzo ładne dokupić jeszcze kilka .
I posadzić dookoła. Posadzone jeszcze zurawki i to wszystko
Na wiosnę begonia wsadz i będzie dobrze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Sebek 20:11, 12 paź 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam Oleandra - mieszkamy w tej samej wsi

Klomb - no jest problematyczny. Jednak myslę, że uratuje nas tu spokój w nasadzeniach - tylko i wyłacznie I po prostu wsadziłbym tu niskie trawy (Carex Ice Dance, Carex Frosted Curls, Carex Bronze Form, Hakonechloa macra) Jedynie duże plamy roślin dadzą dobry efekt - uwierz temu, który popełnił srylion błedów i wypaczeń

PS. Macie cegłę na podjezdzie? Czy to taka kostka?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Oleandra 23:03, 12 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 5
Sebek napisał(a)
Witam Oleandra - mieszkamy w tej samej wsi

Klomb - no jest problematyczny. Jednak myslę, że uratuje nas tu spokój w nasadzeniach - tylko i wyłacznie I po prostu wsadziłbym tu niskie trawy (Carex Ice Dance, Carex Frosted Curls, Carex Bronze Form, Hakonechloa macra) Jedynie duże plamy roślin dadzą dobry efekt - uwierz temu, który popełnił srylion błedów i wypaczeń

PS. Macie cegłę na podjezdzie? Czy to taka kostka?



Sebek dzięki za podpowiedzi. Nie mam pojęcia co to A rośliny proponujesz ale mam nadzieję, ze do Cienia się nadadzą. Zaraz je wygoogluje i sie doksztalce.
A co do klombow to za domem mam ciąg dalszy

Tam to dopiero jest Misz masz. Na wiosnę robię tam porządki. Przed zimą ten mały okraglak muszę zagospodarować,a czasu mam naprawdę mało.


Tak, na podjeździe cegła klinkierowa.
Oleandra 23:11, 12 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 5
ElzbietaFranka napisał(a)
Witom cie naszym gronie. Te chiny bardzo ładne dokupić jeszcze kilka .
I posadzić dookoła. Posadzone jeszcze zurawki i to wszystko
Na wiosnę begonia wsadz i będzie dobrze.


Dziękuję za podpowiedzi. Czy zurawki i begonie przetrwają w cieniu?
ElzbietaFranka 01:09, 13 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Oleandra napisał(a)


Dziękuję za podpowiedzi. Czy zurawki i begonie przetrwają w cieniu?


Oczywiście, że tak. Przeczytaj tylko które bo żurawek jest multum begonii tak samo.
Rododendron, choiny, żurawki i begonie - dobierz kolorystycznie aby było ładnie.
Jeszcze tam coś jest posadzone cis i jeszcze coś. Mogłabyś jeszcze posadzić ze 2 horty niskie też moga być w półcieniu i kwasolubne.
Bo najlepiej jak na tym klombie by rosły same kwasoluby. Sprawdzę jeszcze te hortensje to napiszę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AgataP 09:58, 13 paź 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
ElzbietaFranka napisał(a)


Oczywiście, że tak. Przeczytaj tylko które bo żurawek jest multum begonii tak samo.
Rododendron, choiny, żurawki i begonie - dobierz kolorystycznie aby było ładnie.
Jeszcze tam coś jest posadzone cis i jeszcze coś. Mogłabyś jeszcze posadzić ze 2 horty niskie też moga być w półcieniu i kwasolubne.
Bo najlepiej jak na tym klombie by rosły same kwasoluby. Sprawdzę jeszcze te hortensje to napiszę.


Rododendron - ziemia kwaśna
Choina - ziemia kwaśna
Cis - ziemia zasadowa.... chyba musisz go zabrać ze studni życzeń

____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies