Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 20:54, 31 mar 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Helen napisał(a)
Wiolka, ciemierniki niger bardzo mocno się sieją, może tak uzyskasz więcej roślin? Jeszcze nie mam kwitnącej rośliny z siewki, ale siewek mnóstwo


Moje się jakoś nie zasiały... ja z tych niecierpliwych... kupię gotowce
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Jamroczek 22:48, 31 mar 2021

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
Moje samosiejki ciemiernika zakwitły po chyba dwóch albo trzech latach. Dokupiłam w tym roku ładną sadzonkę białego w Obi, marzy mi się jeszcze ciemny.
Wiolu, a czy po przycięciu cisów robisz sadzonki z uciętych gałązek? Mnie się to nigdy nie udaje. Może masz na to dobry sposób?
Asia
leon60 06:53, 01 kwi 2021


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Czesc pracusiu
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Wiolka5_7 07:54, 01 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Jamroczek napisał(a)
Moje samosiejki ciemiernika zakwitły po chyba dwóch albo trzech latach. Dokupiłam w tym roku ładną sadzonkę białego w Obi, marzy mi się jeszcze ciemny.
Wiolu, a czy po przycięciu cisów robisz sadzonki z uciętych gałązek? Mnie się to nigdy nie udaje. Może masz na to dobry sposób?
Asia


Właśnie słyszałam,że kwitną dopiero po czasie....
Ja kupowałam orientalne w tym roku własnie w O.
Ale na rabatę dereniowo- brzozową chcę posadzić Niger ,będzie je fajnie widać z tarasu

Nie robię sadzonek,bo już nawet nie mam miejsca na sadzenie jakby.co.... właśnie obsadziłam ostatnią rabatę

Ale chyba wystarczy umoczyć w ukorzeniaczu i w cienistym miejscu wtyknąć w ziemię i pilnowac wilgoci
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 07:54, 01 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
leon60 napisał(a)
Czesc pracusiu


Cześć cześć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 17:42, 01 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiola,jakbym chciała posadzić na obrzeżu rabaty Cisy Anna i hakone ( któraś z tych co na słońcu da radę) może Aureola ( dużo mocnego słońca) to w jakich odległościach cisy od hakone sadzic?
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 19:15, 01 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
sarenka napisał(a)
Wiola,jakbym chciała posadzić na obrzeżu rabaty Cisy Anna i hakone ( któraś z tych co na słońcu da radę) może Aureola ( dużo mocnego słońca) to w jakich odległościach cisy od hakone sadzic?


Ja mam Aureolę posadzoną w odległości 60 cm,to dosyć blisko .... z czasem hakonkę można uszczuplić jak się rozrośnie za bardzo...

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 19:42, 01 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja mam Aureolę posadzoną w odległości 60 cm,to dosyć blisko .... z czasem hakonkę można uszczuplić jak się rozrośnie za bardzo...


Ok, no to od cisa będę w takiej odległości sadzila
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 19:58, 01 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
sarenka napisał(a)

Ok, no to od cisa będę w takiej odległości sadzila


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Renii 20:05, 01 kwi 2021


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Cześć Wiolu,

Widzę, że ostro działasz. Super
Ja mam siewki ciemiernika z ubiegłego roku i już zakwitły w tym roku- oba białe, ale gdzieś czytałam, że nie dziedziczą cech matecznych. Zobaczymy, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby

Pozdrawiam wiosennie
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies