Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

monteverde 22:31, 15 cze 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Poziomka napisał(a)
Witaj Aganiu, faktycznie w tym roku trudno mnie uchwycić





Pozdrawiam Jasia

Witam Poziomko, jak zwykle nacieszyłam oczy jest przepięknie jak zawszemam pytanko : po jakim czasie zakwitł Twój kielichowiec wonny i jak jest duży? mój rośnie 3 rok ale jest nie wysoki i ani razu jeszcze nie kwitł a to przecież jego czas kwitnienia pozdrawiam serdecznie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Poziomka 22:44, 15 cze 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
paniprzyroda napisał(a)
Twój przedogródek zawsze doskonały, za każdym razem nieco inny a równie pięknie wygląda. Dziękuję i pozdrawiam.


Mariolu w imieniu przedogródka dziękuję przedogródek zyskał na urodzie gdy pojawiło się przedpłocie.

Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 23:10, 15 cze 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
danuta_szwajcer napisał(a)
A ten klon jaki piękny


Danusiu, bez czarny -Sambucus nigra " Black Lace" to żartowniś , jego listki udają klon.
Mam jeszcze dwie inne odmiany, jeden z nich to bez o żółtych liściach , który jeżeli przytniemu mu pędy pod koniec zimy wygląda również jak klon.
Pozdrawiam Jasia




____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Pszczelarnia 16:24, 24 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jasia, jak jest z kwitnieniem 'Boby Jamesa'? Kwitnie co roku? Jest wrażliwy na przymrozki? Podstawy mu jakoś osłaniasz? Potrzebuję takiej róży silnej na mur do lekkiego cienia. Ale powinna kwitnąć jednak w naszych warunkach (górskich).


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poziomka 21:27, 25 cze 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Ewo po ostatnich dwóch zimach kwitł jak szalony, ale gdy były mroźne zimy to obywało się bez kwitnienia i wycinałam przemarznięte pędy. Zawsze odbijał od nowa. Na zimę podstawy mu nie osłaniam.
Dobrą różą do cienia jest “Ghislaine de Feligonde” , nie wiem czy odpowiada ci taka kolorystyka, długość pędów 3m, też zdarza się jej przemarznąć, ale odbija ponownie i w tym samym roku kwitnie. Jest łatwiejsza do opanowania i powtarza kwitnienie.

'Boby James'




'Ghislaine de Feligonde'

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:47, 25 cze 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
monteverde napisał(a)

Witam Poziomko, jak zwykle nacieszyłam oczy jest przepięknie jak zawszemam pytanko : po jakim czasie zakwitł Twój kielichowiec wonny i jak jest duży? mój rośnie 3 rok ale jest nie wysoki i ani razu jeszcze nie kwitł a to przecież jego czas kwitnienia pozdrawiam serdecznie


Aniu mój kielichowiec był hodowany z 5-cio centymetrowej sadzonki, więc trudno porównywać jego początki kwitnienia do zakupionej sporej rośliny. Twój będzie kwitł na pewno, tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość. Moja stewarcia kameliowata w tym roku zakwitła pierwszy raz jednym kwiatkiem, a u Łucji kwitnie od kilku lat ( kupowałyśmy je w tym samym czasie, u tego samego szkółkarza), jej jest dorodna, ja mam rachityczne drzewko .
A wracając do kielichowca to ma ponad 3 m wysokości.
Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Joku 22:39, 25 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Ciekawe rzeczy piszesz o Ghislaine de Feligonde. Mam takie cieniste miejsce, 3 m do góry jakoś dałoby się opanować. Ale ile ona ma objętości, tzn. szerokości?
Bajecznie u ciebie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kondzio 20:56, 26 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Machamy i buziamy bardzo gorąco tak żałuje ze nie widzieliśmy ogrodu przed wyjazdem
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Pszczelarnia 21:15, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam Ghislaine od zeszłego roku ale już kwitnie obficie, bo kupiłam krzak z Holandii.


Jasiu, zajrzyj proszę , może rozpoznasz:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia?page=1380
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poziomka 20:45, 02 lip 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Joku napisał(a)
Ciekawe rzeczy piszesz o Ghislaine de Feligonde. Mam takie cieniste miejsce, 3 m do góry jakoś dałoby się opanować. Ale ile ona ma objętości, tzn. szerokości?


Jolu, na murze zajmuje pas o szer. ok. metra, ale szerokość zależy od ogrodniczki - jak ją prowadzi.
Koleżanka posadziła ją na rabacie z angielkami , tnie ją mocno wiosną i też dobrze się sprawuje.
Łatwo ją wyhodować z sadzonki.



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies