Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

AgataP 19:04, 27 cze 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)


W sierpniu, może być? Teraz nie sadzę.


oczywiście, będziemy pamiętać... liczę bowiem na wieczornika
____________________
Z Pszenicznej...
19:07, 27 cze 2016
Ewo zawsze z zaciekawieniem czytam co piszesz ...pokaż proszę bardziej działalność skoczka i nimułki na różach ... u mnie oba zjawiska chyba sa? + plamistość + mszyca atak wyjatkowo duzy w tym roku + mrówki ...ale za to ślimaków mam zdecydowanie mniej niz w zeszłym roku .
ślimaki przeszły transformacje i sa mówkami

róże wczoraj poobcinałam po kwitnieniu ale dość mocno nawet cale pedy pozarazane ....a co do Bungurdy Icberg mam 3 szt ..mnie sie ona podoba ale jedną cała ogoliłam wygląda jak w marcu taka była schorowana ze mnie wkurzyła.
to co o niej piszesz jest prawda ...czasem takie zjawisko obserwuję ale nie jest to dla mnie powodem do eksmisji jeszcze sie na nia pogapię
Rench 19:36, 27 cze 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pszczółko,możesz pokazać Reine des Violettes samą.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Iwk4 19:39, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pszczelarnia napisał(a)


Jak "na samą pergolę"? Bez róż? To niemożliwe.

Chodziło mi o zbliżenie, jak szeroka jest np. Jaki jest rozstaw pomiędzy dwoma "beleczkami" ... Tak technicznie...
Przecież róży nie zdejmiesz Szkoda by było
____________________
Ogródek Iwony II
Pszczelarnia 19:59, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)
Pszczółko,możesz pokazać Reine des Violettes samą.



A wiesz, że są ponoć 3 'Reine des Violettes'? Pogubiłam się.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:00, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Iwk4 napisał(a)

Chodziło mi o zbliżenie, jak szeroka jest np. Jaki jest rozstaw pomiędzy dwoma "beleczkami" ... Tak technicznie...
Przecież róży nie zdejmiesz Szkoda by było


To ja ją zmierzę, po prostu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:09, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


Na tych nazwach nie znam się kompletnie. Oświećcie mnie proszę. Czyli ślaz to Malva sylvestris, a Malva alcea i Malva moschata to też ślaz?
A jaką nazwę ma Lavatera olbia? To ślazownik?


Lavatera olbia - ślazówka olbijska. Wszystkie są w rodzinie ślazowatych ale w rożnych rodzinach i gatunkach. Ludowo i potocznie używa się zamiennie.

Różnią się wzrostem, budową i wielkością kwiatu troszkę, tak według moich obserwacji.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:12, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
eee_taam napisał(a)
Ewo zawsze z zaciekawieniem czytam co piszesz ...pokaż proszę bardziej działalność skoczka i nimułki na różach ... u mnie oba zjawiska chyba sa? + plamistość + mszyca atak wyjatkowo duzy w tym roku + mrówki ...ale za to ślimaków mam zdecydowanie mniej niz w zeszłym roku .
ślimaki przeszły transformacje i sa mówkami

róże wczoraj poobcinałam po kwitnieniu ale dość mocno nawet cale pedy pozarazane ....a co do Bungurdy Icberg mam 3 szt ..mnie sie ona podoba ale jedną cała ogoliłam wygląda jak w marcu taka była schorowana ze mnie wkurzyła.
to co o niej piszesz jest prawda ...czasem takie zjawisko obserwuję ale nie jest to dla mnie powodem do eksmisji jeszcze sie na nia pogapię



Justyno, zrobię zdjęcia dokładniejsze naszych różanych utrapień.
Mszyca u mnie w powijakach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 20:14, 27 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Przycinasz Reine des Violettes po kwitnieniu? Moja właśnie skończyła i zastanawiam się co z nią dalej. Widzę że zaczęła wypuszczać nowe pędy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Pszczelarnia 20:16, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Potrzebuję pilnie zidentyfikować taką różę rosnącą w opuszczonym ogrodzie. Ktoś wie?









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies