Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 22:01, 23 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Bo są wielkopłatkowe
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
monteverde 22:04, 23 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
oj Jasiu jak ja lubię oglądać Twój ogród idę do grzybów bo mnie ranek zastanie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Poziomka 22:31, 23 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Przywrotnik też niczego sobie.





Róża kwitnie obficie raz ,koniec maja - początek czerwca. Wymaga sporo miejsca. Mocno pachnie.

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Sebek 22:36, 23 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale pięknie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Poziomka 21:27, 26 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Dzięki

Piwonia Władysława



jest towarzyszką róży mchowej



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Gabriela 21:39, 26 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wspaniały ogród, piękne rośliny, widzę że mamy podobne gusty ogrodowe. Śliczna piwonia, ostatnio też zaczęły mi się podobać te piwonie anemonowe, z pojedynczymi płatkami, kupiłam sobie trzy odmiany w tym roku, ale jeszcze nie kwitły, bo za młode.
Róża mchowa - rzadko spotykana, przepiękna, pomyślę czyby sobie jej nie sprawić. Twój ogród mnie inspiruje!
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 21:55, 26 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ładnie się uzupełniają
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bea 13:58, 27 sie 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Bardzo stylowe miejsce.
Chodzę po tym ogrodzie tam i z powrotem.
Pozdrawiam Ogrody śląskie.
____________________
Beata W miniformacie
Poziomka 21:47, 27 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gabriela napisał(a)
Wspaniały ogród, piękne rośliny, widzę że mamy podobne gusty ogrodowe. Śliczna piwonia, ostatnio też zaczęły mi się podobać te piwonie anemonowe, z pojedynczymi płatkami, kupiłam sobie trzy odmiany w tym roku, ale jeszcze nie kwitły, bo za młode.
Róża mchowa - rzadko spotykana, przepiękna, pomyślę czyby sobie jej nie sprawić. Twój ogród mnie inspiruje!

Witaj Gabrielo, właścicielko najbardziej angielskiego, ze znanych mi polskich ogrodów. Też przechodziłam okres zauroczenia piwoniami anemowymi . Teraz jestem na etapie w którym cenię sobie również piwonie o pełnych kwiatach. Z tym ,że z nimi jest pewien problem, o ile pierwsze w czasie kwitnienia stoją na baczność , pełne piwonie ze względu na ciężkość kwiatu mają tentencje do wylegania.Piwonie są towarzyszkami róż .





Róże mchowe są urocze, niestety takiego zdania są również mszyce i inne szkodniki .





Gabrielo w porównaniu z Twoim ogrodem ja mam ogródeczek. Działka ma 18arów, na niej dom,zabudowania gospodarcze. Wokół mam same mury - można się poczuć jak w studni, pnącza na murach złogodziły trochę ten przykry efekt.Jest przedogródek, rabata różana, żywopłot hortensjowy pod ścianą domu,rabatka z michałkami, ogródeczek warzywny.Potem duża stodoła, dwa ogromne jesiony, które kocham mimo że wysuszają bardzo ziemię, nawet trawa kiepsko rośnie, żywopłoty z różnych krzewów liściastych z obu stron. Duży orzech włoski, 3 jabłonki i zamiast zrobić tam rabatę o wymarzonym kolorycie , robię z własnej nieprzymuszonej woli ogród warzywny. I kto zrozumie kobietę
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
hanka_andrus 21:53, 27 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jasiu,czyli masz gospodarstwo!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies