Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Safoya 00:31, 17 sie 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Poziomka napisał(a)

Jasiu masz dom i ogród z moich marzeń. Cudowny! Ciągle przeglądam twój wątek. Wszystko mi się podoba.

Aż poczerwieniałam z dumy
Dom jest stary przedwojenny. Są jeszcze zachowane zabudowania gospodarcze , stodoła (raj dla kotów) i studnia .



Pozdrawiam Jasia


No właśnie to jest wspaniałe! Nie rozumiem ludzi, którzy burzą takie zabudowania. Pamiętam jak u nas pewnien gospodarz miał na pieńku z konserwatorem, bo chciał zburzyć piękną, starą, kamienno ceglastą oborę. Obórka w końcu runęła a winę "niby" poniosła gwałtowna burza Strasznie mi przykro było.
Sporo też u nas było kiedyś ceglastych domów. Niestety dachówki zastępuje blacha a cegłę tynkuje się lub o zgrozo zasłaniało saidingiem (lata 90.) na wzór amerykańskich domów. Są oczywiście wyjątki wynikające z biedy lub zwyczajnie rozumu.

Ty dodatkowo zazarowałaś to swoje piekne miejsce. Ach wzdycham i wzdycham
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Safoya 00:33, 17 sie 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
monteverde napisał(a)
widzimy, widzimy,że stare zabudowania ale ładne


Jakie ładne? Piękne! I żadne ale
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Poziomka 00:34, 17 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
monteverde napisał(a)
bardzo miły ogródeczek ,ale troszeczkę dla mnie za mały chyba ,że reszta w donicach Jasia masz śliczny ogród, a czy listki u Twojego Cousa maja teraz na końcach brązowo czerwonawe przebarwienia?


W donicach tylko kwiatki , po drugiej stronie stodoły powstaje nowy ogródek warzywny. Aktualnie jestem na etapie zdejmowania darni i przekopywania .
Mój dereń ma nadal zielone listki.
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Safoya 00:35, 17 sie 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Poziomka napisał(a)

Ten warzywniak jest boski! Jasiu czy sama uplotłaś te płotki? Z czego są zrobione?


Płotki robiłam wiosną. Kołki - wierzbowe - dwuletnie /żeby nie odbijały, jak to wierzba ma w zwyczaju/, płotek pleciony z gałązek brzozy. Plecie się go bardzo szybko, mimo że robiłam to pierwszy raz i to na tzw.wyczucie.
Marzy mi się jeszcze kawałek wyplatanego ogrodzenia z wikliny

Zdolna z Ciebie kobita
Dziekuję za przepis. U cieszyłam się, bo i wierzby i brzózek mam poddostatkiem wszędzie.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Poziomka 00:45, 17 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Z gałązek wierzby płotek będzie śliczny. Zastanawiam się tylko czy jasno wyjaśniłam że kołki wierzbowe dwa lata leżakowały?
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Safoya 00:53, 17 sie 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Poziomka napisał(a)
Z gałązek wierzby płotek będzie śliczny. Zastanawiam się tylko czy jasno wyjaśniłam że kołki wierzbowe dwa lata leżakowały?


Tak Ja się zastanawiam, czy jeżeli delikatnie je opalę to rok wystarczy? Muszę zagonić mojego męża z siekierką
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Joanka 19:17, 17 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Poziomka napisał(a)

Ten warzywniak jest boski! Jasiu czy sama uplotłaś te płotki? Z czego są zrobione?


Płotki robiłam wiosną. Kołki - wierzbowe - dwuletnie /żeby nie odbijały, jak to wierzba ma w zwyczaju/, płotek pleciony z gałązek brzozy. Plecie się go bardzo szybko, mimo że robiłam to pierwszy raz i to na tzw.wyczucie.
Marzy mi się jeszcze kawałek wyplatanego ogrodzenia z wikliny


Piękna robota Jasiu
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 20:19, 17 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Patrzę i wzdycham, że byłam tu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Poziomka 22:00, 17 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Zawsze jesteś mile widzianym gościem Danusiu .
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:31, 17 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
A teraz róże


Rosa Marguerite Hilling , Rosa harisonii



Rosa Marguerite Hilling , Rosa Nevada Rosa harisonii


____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies