Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na długi i wąski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na długi i wąski ogród

MagdaMisia 09:06, 25 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Znalazłam zdjęcie działki od frontu wiosenne, zaraz po wyburzeniu



Dom stanie 8 m od płotu, w miejscu gdzie na fotce kończy się trawa.
____________________
MagdaMisia 11:16, 25 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Wizualizacje może mało ciekawe graficznie ale tak to mniej więcej będzie wyglądać jeśli chodzi o dom.

Proszę na razie nie patrzeć na zagospodarowanie terenu w koło domu


Widok z przodu - od wjazdu


Widok z boku


Widok z tyłu



____________________
Gardenarium 11:35, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aż się prosi o drzewa nawet na dachu, oczywiście jeśli konstrukcja wytrzyma, można byłoby zbudować pojemniki na nie. Sam ogród ekstensywny będzie może zbyt płaski?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaMisia 11:53, 25 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Danusiu coś pomyślimy, bo w sumie wychodzi na to, że najszybciej będzie można zacząć ogrodowo szaleć na dachu.
Natchnęłaś mnie trawą w rolkach. Już ja się postaram, żeby trawnika nie było wiele wtedy przekabacę kogo trzeba

W związku z dachem e'M ma wiele pytań do Ciebie, tylko musi "zebrać myśli"
____________________
EkspertLeroy... 18:02, 25 lip 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
Dziękuję za słowa wsparcia Mam nadzieję że mój wkład w tą dyskusję okaże się przydatny
Ja także uważam że na dachu świetnie wyglądałyby jakieś pionowe akcenty - odciągnęłyby wzrok od wąskiego kształtu działki. Podział przestrzeni na funkcjonalne ''pokoje'' jest fajny i praktyczny pod warunkiem niskich przegród wykonanych w układzie wizualnie oddalającym perpektywę.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Gardenarium 20:50, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą to być także koła, albo rabaty meandrujące, wijące się i zasłaniające dalszą częśc ogrodu. Jednak architektura domu aż "prosi" o proste linie jednak (tak czuję).
Mam teraz do zaprojektowania taki ogród z domem, podobnym do Twojego. Linie będą proste, dużo powierzchni wyżwirowanych, falujących traw, a dom porośnięty winobluszczem.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:53, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MagdaMisia napisał(a)





Gdzie kończy się działka, tu gdzie przerywana linia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:56, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dom stoi centralnie, część za domem można podzielić w przenikające się kwadraty, jedne wyżwirowane drugie z trawnikiem, jakoś zachodzące na siebie, albo skośnie - będzie interesująco.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaMisia 22:03, 25 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Danusiu działka jest zaznaczona przerywaną linią, po prawej stronie została poszerzona o ten wąski pasek. Na pierwotnej mapce dom stoi na granicy, na moim rysunku już jest jak ma być. Doszły dodatkowe 3 m od wschodu.

W końcu miałam chwilę czasu, żeby przysiąść nad częścią za domem. Część przed domem i po bokach jeszcze się nie wyklarowała.

Oto efekty:



już nawet widzę, co by można poprawić
____________________
myszorek 23:28, 25 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
jaki piękny dom budujesz

Myślałas może żeby zrobić ogród na "skosach?
Nie bardzo umiem to rozrysować, ale gdyby wytyczyć takie kwatery oparte na trójkątach prostokątnych, każda obsadzona w taki sposób, że odcinałyby się od siebie, byłoby prosto i wydłużyłaby się chyba perspektywa?
Taki trochę patchwork z zakamarkami
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies