Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tylko 20 m2

Pokaż wątki Pokaż posty

To tylko 20 m2

mw116 19:18, 18 kwi 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Kilka wiosennych strzałów:



mw116 20:57, 19 kwi 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Za narcyzami do głosu dochodzą tulipany i czosnki...

mw116 10:19, 21 kwi 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Niestety narcyzy przy takiej aurze szybko przekwitną, zastąpią je tulipany i czosnki




Tu N. 'Thalia' na rabacie leśnej

Figielka 18:43, 21 kwi 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witam na forum.
Napisz kilka słów o swoim ogródku.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
mw116 13:51, 11 cze 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Ogród, a w zasadzie ogródek. Raptem 15/15m. Staram się raczej iść w styl lekko formalny. Ścieżki i rabaty są wytyczone po liniach prostych, jedynie tylna część (leśna) ogrodu utrzymana jest w naturalnym stylu z malutką wyjącą się ścieżką prowadzącą do małej sadzawki.

Czekam aż żywopłoty w końcu zasłonią działkę od nieciekawego otoczenia i wścibskich sąsiadów - stąd nie lubię robić zdjęć z szerokiej perspektywy - żywopłot z buka posadzony 4 lata temu jest w połowie drogi, zaś w tym roku pod starą jodłą i wzdłuż ogrodzenia posadziłem głóg z nadzieją, że w trudnych warunkach sobie poradzi i szybko stworzy wymarzoną ścianę.

W tym roku jest tragicznie sucho i rośliny są w kiepskiej formie, więc i chwalić nie ma się za bardzo czym :C

PS. Dwa zdjęcia z pełni lata 2017. Postaram się wkrótce zrobić jakieś aktualne zdjecia, choć mam nadzieję, ze w końcu przejdzie jakiś obfity deszcz i rośliny trochę odżyją...





mw116 09:42, 26 cze 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Tak jak zaznaczyłem - otoczenie jest jakie jest - ot polski syf. Na to wpływu nie mam, jedynie żywopłoty z czasem nieco ten stan poprawią i nie będę musiał oglądać przynajmniej w części tego bajzlu.

Zdjęcia prześwietlone bo robione pod światło :C



Tak to wygląda pod koniec czerwca 2018. Bodziszki już przycięte. Uwielbiam dzielżany. W tym roku doszła pergola. Na szczęście kilka deszczowych dni mocno poprawiło sytuację bo wszystko było już totalnie umęczone brakiem wody. Niestety astry dostały mocno w kość i dopadła je rdza, poza tym wyglądają dosyć kiepsko - przez brak wody są niższe niż zwykle.




Drugie zdjęcie - Szałwia na jesień wyleci i w jej miejsce wejdzie odmianowa 'Caradonna' nasiona już kiełkują. Ta jest zwykła i się pokłada, ale pszczoły mają z niej pożytek więc zostaje do jesieni. Z prawej strony straszy goła jeszcze ziemia - tam w maju została ukończona część, która była najbardziej zaniedbana. Na prawo od trzcinnika są Astry nowobelgijskie 'White ladies', tawułki 'diamant', jarzmianka 'alba'. Nad samym stawem są funkie 'patriot' i 'sugar daddy' oraz kosaćce syberyjskie. Zdjęcie sprzed kilku dni (stąd różnica w oświetleniu). Także na razie wygląda to dosyć marnie - a i pogoda nie sprzyja rozwojowi roślin.





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies