Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek przy lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy lesie

Figielka 18:57, 16 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witam,

Nie będę oryginalna jeżeli napiszę, że trafiłam tu w poszukiwaniu inspiracji ogrodowych. Na początek jednak trochę historii.

Kiedy wyszłam za mąż przeprowadziłam się do mojego męża na wieś. Wtedy to było gospodarstwo rolne ze świnkami, krowami, kotami, psami ciągnikiem i innymi maszynami. Teściowa miała ogromny warzywnik, którego nie cierpiałam pielić (przyszłam tu z miasta) . Dom nie przypominał małego białego domku. Wymagał gruntownego remontu.

Kawałek ogrodu otoczony był rozpadającym się płotem. Z ogródka do dziś przetrwały tylko piwonie, które teściowa miał od x - lat. Najpierw były małe dzieci, potem braki finansowe, generalny remont domu i dopiero po 18 latach zamieszkiwania na polskiej wsi przyszedł czas na ogród. Zaczątek ogrodu to właściwie był od zawsze - las i jeziorko za oknem.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gardenarium 19:20, 16 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ciekawie opowiadasz Wczytałam się, wyobrażam sobie... teraz czekam na zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Figielka 19:28, 16 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Widok z salonu : pod tą kamienicą jest przydomowa oczyszczalnia ścieków.




Widok z pięterka



Widok z sąsiedniej posesji

____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 20:03, 16 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Miło mi,że odwiedza mnie sama szefowa.
Oto kolejne zdjęcia , od tamtej pory zaszło trochę zmian , postaram się wrzucić aktualne zdjęcia.
Domek w tle to pomysł M.
ysł M.
Spacere k z tyłu
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 20:24, 16 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Przy domku rosną azalie ( jasno różowe) 2 sztuki , trzmielny , świerki conika, winogrono i tymianek, Za domkiem tawuły , lawendy , floksy i wspomniane wcześniej piwonie. Rosły przed domem jednak tarfiły tu na czas ogorodowych rewolucji. Podnosiliśmy teren o jakieś 0,5 metra , więc nic by z nich nie zostało.Chciałbym je posadzić w bardziej eksponowane miejsce ,ale na razie nie mam pomysłu.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 20:45, 18 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Potrzebuję porady .Nie mam pomysłu na tą żwirową rabatę. Oczywiście pojawi się tutaj obrzeże z kostki,nie wiem jaki nadać kształt i nie wiem co tu jeszcze dosadzić. Rośnie tu już 5 świerków conica, ale zostawię tylko trzy bo jest zbyt gęsto. Rabatka jest na wprost zejścia z tarasu i cały dziń jest tu słoneczko. Moi najmniejsi goście biegają wszędzie i aby trochę ratować krzaczki postawiłam tam mały płotek .Puki co omijają.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gruszka_na_w... 22:52, 18 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Przyszłam z rewizytą.
Piękne miejsce do życia sobie wybrałaś. Jakoś skojarzyło mi się z takim serialem pt. "Siedlisko" z Anną Dymną.
Pozwolę sobie na wyrażenie swojej opinii. Twój ogród ze względu na bryłę domu (tradycyjna) jak i otoczenie powinien iść w stronę ogrodu naturalistycznego, wiejskiego, angielskiego. Z dużą ilością bylin, róż, traw. Żwirki, formy geometryczne, strzyżone będą tam okrutnie zgrzytać.
Mnie bardzo pomogła lektura wątków dziewczyn, które mają ogrody pasujące do mojego stylu
Ewy- Pszczelarnia
Gabrysi- Ogród w budowie nieustającej
Miry- Ogrodowy spektakl trwa
Małej Mi- Ogrodnik mimo woli
Patrz na miejsce, które obsadzasz w odniesieniu do 4 pór roku. Sadź rośliny w grupach (im mniejsze, tym więcej). Postaw na początku na żelazne rośliny, na które nie trzeba chuchać. Sprawdź jaka masz glebę, bo to ona decyduje o tym, co będzie Ci rosło. Trzymam kciuki za spełnienie Twoich ogrodowych planów.
PS. Na cudzych wątkach nie zamieszczamy zdjęć swojego ogrodu. (regulamin forum).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Figielka 23:02, 18 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Dzięki. Już usunęłam.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 13:25, 19 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Ogród w stylu naturalnym leży w mojej naturze. Z podziwem oglądam ogrody geometryczne, poukładane, ale to nie dla mnie.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
ZieloneWrota 14:00, 19 sie 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Witaj, super widoki, podpisuję się pod Gruszeczką a ona wie co mówi , powodzenia i dodaję do obserwowanych, pozdrawiam
____________________
Agataod początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies