Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Wąż ogrodowy 50m

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąż ogrodowy 50m

Adamkk 13:46, 13 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 2
Witam
Proszę o radę musze doprowadzić wodę do ogrodu tj. 100m odległości od kranu
Zamierzam kupić 2x50m węża tylko jakiej firmy i jakiej średnicy.
Wąż będzie służył bardziej do napełnienia naczynia zbiorczego niż bezpośredniego nawadniania.
Nie będzie często zwijany czy przemieszczany jedynie tylko od kranu będzie odłączany a cała linia będzie przez cały sezon leżała bez zmian.
W dwóch różnych sklepach słyszałem dwie różne opinie na temat średnicy węża jaki mam kupić. Jeden pan mnie przekonywał że na takiej długości lepszy będzie wąż 3/4 bo poda więcej wody natomiast w drugim sklepie że 1/2 bo będzie miał lepsze ciśnienie i poda podobną ilość wody. Kozystniej cenowo wychodzą węże 1/2.
Co do firmy to Gardena lub cellfast.
Gardena comfort flex 1/2 50m kosztuje 170 zł za te same pieniądze mogę mieć cellfast green ats2 3/4 50m który jest w oplocie za taki 3/4 Gardena trzeba zapłacić 300 zł.
Który 1/2 czy 3/4?
Gardena czy cellfast?
Który konkretnie?
Osobiście zaczynam skłaniać się ku cellfast green ats2 3 3/4 50m który w jednym sklepie widziałem w cenie 167 zł i przesyłka.
Gardenarium 22:32, 13 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej to byłoby zakopać rurę doprowadzającą wodę pod ziemią, 40tke a nawet 60-tkę, co najmniej a dopiero bliżej miejsca zamontować punkt czerpalny i do tego wąż.
Woda w tak długim wężu traci ciśnienie w małym przekroju. Na końcu węża będzie kiepsko z ciśnieniem.

No i ważna sprawa Ja mam długie węże w nowym ogrodzie. Woda w leżącym wężu w upale nagrzewa się i jest prawie gotująca. Aby móc podlewać, musisz ją spuścić gdzieś w bok, na drogę, na piach i teraz wyobraź sobie ile wody tracisz i ile czasu.
A jak polejesz taką wodą, to ugotujesz rośliny na amen.

Pewnie o tym nie pomyślałeś, ale żadna z opcji proponowana przez sprzedawców nie nadaje się docelowo. Rura podziemna jedynie jakop zasilanie kranu na końcu..

A na nim rozdzielacz na dwa węże i wtedy wachlarze i podlewasz od razu wielką powierzchnię. Jednym wężem 100 m, guzik podlejesz i namotasz się. Gryunt to dobra organizacja. Ja włąśnie jestem po takiej organizacji wężowej I dałam radę.

Lepszy wąż będzie Gardeny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adamkk 20:22, 14 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 2
Rury nie będę montował to ma być doraźne i mobilne.
Wąż ma służyć jak pisałem do napełniania naczynia zbiorczego a nie do bezpośredniego nawadniania.
Honzik 09:10, 14 lip 2022

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
waż 50 metrów skręca się i jest ciężki, szczególnie 3/4
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies