Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

Johanka77 20:09, 05 lip 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hmmm... Muszę się przyjrzeć moim rabatom… Może do tej pory brałam je za rozplenicowe?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makao_J 20:15, 05 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Siewki czego?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
sylwik69 20:16, 05 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bardzo dużo pracy włożyłaś w tworzenie ogrodu i efekt naprawdę widać na projektowaniu się nie znam,ale jestem zdania ,że jak rośliny które wybrałaś podrosną stworzą bazę do uzupełnienia przestrzeni między nimi areał masz ogromny i zdaję sobie sprawę,że bardzo dużo roślin potrzebujesz,ale za 2 lata będziesz miała już sporo sadzonek np. hakonek czy rozplenic.
Tak jak napisałaś: powoli do przodu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kawa8002 20:20, 05 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Makao_J napisał(a)
Siewki czego?


Śmiałka darniowego goldtau
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 20:23, 05 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
sylwik69 napisał(a)
Bardzo dużo pracy włożyłaś w tworzenie ogrodu i efekt naprawdę widać na projektowaniu się nie znam,ale jestem zdania ,że jak rośliny które wybrałaś podrosną stworzą bazę do uzupełnienia przestrzeni między nimi areał masz ogromny i zdaję sobie sprawę,że bardzo dużo roślin potrzebujesz,ale za 2 lata będziesz miała już sporo sadzonek np. hakonek czy rozplenic.
Tak jak napisałaś: powoli do przodu


Dokładnie. Powoli do przodu.
Ta rabata jednak jest na samym widoku. Codziennie jak przy stole siedzę, to ja widzę. Męczy mnie ten widok. Ostatnio już rolety zasuwam, by jej nie oglądać.
____________________
Kasia między polem a lasem
Makao_J 20:31, 05 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
kawa8002 napisał(a)


Śmiałka darniowego goldtau


A dopiero co Asia mi napisała że się nie sieją

Okej, czyli trzeba przyjąć że jest taka opcja
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Johanka77 21:09, 05 lip 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No chyba tak
Wiesz, ja czasami pielę i pewnie nie skojarzyłam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Roocika 21:10, 05 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu jak całoroczna to spróbuj sobie rozrysować na każdą porę roku co na niej będzie. Wiosną np jak zetkniesz byliny będzie łyso i czy to Ci nie będzie przeszkadzać. Może jakieś niższe hortensje np. bobo, jakieś krzewy, co szybko wiosna ruszają? Z trawek dziewczyny radzą seslerie.
Moja frontowa jest bylinowa częściowo i nie do końca jestem z niej zadowolona. Nie lubię ściętych przywrotników, szałwie późno ruszają
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kawa8002 21:16, 05 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Roocika napisał(a)
Kasiu jak całoroczna to spróbuj sobie rozrysować na każdą porę roku co na niej będzie. Wiosną np jak zetkniesz byliny będzie łyso i czy to Ci nie będzie przeszkadzać. Może jakieś niższe hortensje np. bobo, jakieś krzewy, co szybko wiosna ruszają? Z trawek dziewczyny radzą seslerie.
Moja frontowa jest bylinowa częściowo i nie do końca jestem z niej zadowolona. Nie lubię ściętych przywrotników, szałwie późno ruszają


No właśnie, stąd mój dylemat. Tuje cały czas będą zielone, może faktycznie sesleriami uzupełnić luki między danicami. Tylko co na plecy?
____________________
Kasia między polem a lasem
Gardenarium 07:03, 06 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kawa8002 napisał(a)
Pomóżcie mi proszę. Dumam nad tą rabatą z pół roku, jakoś mi ona "nie leży'. Jest przed oknem salonu i jadalni. Widoczna cały rok. Chciałabym też,żeby była właśnie "całoroczna". Nie może być za wysoka, bo za nią jest kolejna rabata. Magnolia z podsadzoną hacone już na niej jest. Tuję Szmaragd, hortensję i kosaćce mam i chciałabym je tu posadzić. Reszta do kupienia.
Te małe różowe kółeczka to rozchodnik bądź jeżówka.
Ma to jakiś sens?










Jakie są mniej więcej wymiary tej rabaty?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies