Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ZielonoMi

Pokaż wątki Pokaż posty

ZielonoMi

KasiaRuda 12:54, 20 cze 2018

Dołączył: 16 kwi 2018
Posty: 2
Dzień dobry
Od dłuższego czasu obserwuję sobie Państwa poczynania na ogrodach i wzdycham do ekranu. Widzę, że pomoc doświadczonych ogrodników jest tu wszechobecna, a co kilka spojrzeń to nie jedno. Efekty tej forumowej pomocy podziwiam na ogrodzie sąsiadki, która również zakładała z Waszą pomocą - efekty powalają!
Mimo, że pasję do zieleni zaszczepili mi rodzice już w dzieciństwie a ogród mam od urodzenia to niestety ciągle nie widać w nim było ogromu pracy, która została w nim przez prawie 30 lat wykonana. Wszystko było mocno chaotyczne, mama lubi styl wiejski, nie ma tematu przewodniego, a rośliny często zmieniały swoje miejsce. Sporo najstarszych drzew musieliśmy usunąć z powodu choroby, a od 2 lat próbuję usystematyzować wszystko co miałam już nasadzone i dosadzać nowe rośliny na nowych grządkach. Przekonałam mamę, że dobry plan to już połowa sukcesu, a przede wszystkim oszczędności pracy i wydatków.
W tej chwili dopieszczamy wgłębnik, który powstał z pomocą myśli technicznej jednej z forumowiczek, jest przed nami jeszcze długa droga, aby było tak jak sobie wymarzyłam, ale efekty już widać (zdjęcie 1 - proszę nie patrzcie na tymczasowe zadaszenie, to tylko potrzeba chwili - dach właśnie się szlifuje).
Kolejnym punktem, który zaprząta moją głowę jest miejsce pomiędzy furtką a bramą, które ciężko jest utrzymać w ryzach. Zastanawiam się nad obsadzeniem miejsca pod murem, tak aby łatwiej było kosić, bez konieczności używania podkaszarki. Miejsce jest nasłonecznione przez cały dzień, a gleba nie specjalnie dobra - nie chciałabym inwestować w jej całkowitą wymianę. Czy mogłabym prosić o sugestie? Zastanawiałam się nad białymi różami (2 krzaki jako tło) i przód prosta linia traw, pomiędzy nimi szałwia.

Miłego dnia wszystkim
Kasia (dla większości poprostu Ruda )
Magda70 13:03, 20 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj Ruda
fotki się nie wgrały..
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
koliber 13:11, 20 cze 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witaj
____________________
Zielona przestrzeń
iwka 13:18, 20 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Cześć Ruda
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
greg66 13:37, 20 cze 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Witaj Ruda
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
KasiaRuda 13:39, 20 cze 2018

Dołączył: 16 kwi 2018
Posty: 2
To był mój pierwszy post, wybaczcie, już ogarnęłam
Pierwsze zdjęcie z tworzoną własnie altaną i wgłębnikiem, jako miejsce na grilla(wgłębnikiem, który nie jest wgłębiony haha)
Drugie zdjęcie z problematycznym miejsce przy murze.
Efffa 17:55, 20 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 12:13, 28 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Hej,
dodaj wymiary tego miejsca i info o wystawie słonecznej.
____________________
Tu ma być ogród :)
anabuko1 12:18, 28 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
I ja witam cię w tej społeczności
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies