Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże w naszych ogrodach

Dorotka 20:46, 13 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Kiedy sadzimy róże?? Pytam bo nigdy ich nie sadziłąm a mam ogromną ochotę???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Ewik 21:26, 13 mar 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Moja paczka będzie po niedzieli,są to róże z gołym korzeniem,doniczkowane od maja.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
ewsyg 13:25, 15 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Róża Kronenburg







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 13:32, 15 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 13:52, 15 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorotka napisał(a)
Kiedy sadzimy róże?? Pytam bo nigdy ich nie sadziłąm a mam ogromną ochotę???


Róże z gołym korzeniem sadzimy wiosną i jesienią. Jeżeli teraz posadzisz to też zrób kopczyk, żeby nie przemarzła w trakcie nocnych przymrozków i żeby zbytnio nie wyschła od słońca. róże w doniczkach można sadzić też latem.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 14:06, 15 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Róża Novalis









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorotka 14:59, 15 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Witam, mam pytanie:
- swoim ogrodzie przy ogrodzeniu betonowym sąsiada posiadam różę pnącą o "sztywną" - o długich sztywnych pędach. Zakupiłam ją w maju tamtego roku i posadziłam. Kwitła dwa razy. Na jesieni dostała plamistość czarną ale poradzono mi na Ogrodowisku aby przed zimą niczym tego nie psikać. W czasie zimy straciłą liście, nie ścinałam jej bo tak te z tutaj mi poradzono. Aktualnie róża jest jeszcze zakopczykowana korą ale wygląda nie ciekawie, to znaczy ma takie długie badyle na dwa metry wysokie, brązowo-ciemnozielone. Proszę o poradę czy ściąć ją a jeśli tak to do jakiej wysokości?? Czy nawizić i kiedy no i czy mam ją czyms leczyć na tą plamistość?
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Joaska 15:58, 15 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Dorotka napisał(a)
Witam, mam pytanie:
- swoim ogrodzie przy ogrodzeniu betonowym sąsiada posiadam różę pnącą o "sztywną" - o długich sztywnych pędach. Zakupiłam ją w maju tamtego roku i posadziłam. Kwitła dwa razy. Na jesieni dostała plamistość czarną ale poradzono mi na Ogrodowisku aby przed zimą niczym tego nie psikać. W czasie zimy straciłą liście, nie ścinałam jej bo tak te z tutaj mi poradzono. Aktualnie róża jest jeszcze zakopczykowana korą ale wygląda nie ciekawie, to znaczy ma takie długie badyle na dwa metry wysokie, brązowo-ciemnozielone. Proszę o poradę czy ściąć ją a jeśli tak to do jakiej wysokości?? Czy nawizić i kiedy no i czy mam ją czyms leczyć na tą plamistość?

Dorotka, co do oprysków nie doradzę, bo się nie bardzo znam, dziewczyny wszystko na wiosnę pryskają miedzianem a potem promanalem...ale ja nie znam się więc nie wiem co z różami, ja na razie moich nie pryskałam. Skoro to róża pnąca to poprowadź ją po murze przyginając długie pędu tak w poziomie coś na znak zygzaka , wtedy z długich pędów róża puści pędy kwiatowe pionowo do góry i będzie ładnie wyglądać.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
iwonadm 17:23, 15 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 17:26, 15 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies