Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże w naszych ogrodach

iwonadm 17:31, 15 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
ewsyg 18:40, 15 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorotka napisał(a)
Witam, mam pytanie:
- swoim ogrodzie przy ogrodzeniu betonowym sąsiada posiadam różę pnącą o "sztywną" - o długich sztywnych pędach. Zakupiłam ją w maju tamtego roku i posadziłam. Kwitła dwa razy. Na jesieni dostała plamistość czarną ale poradzono mi na Ogrodowisku aby przed zimą niczym tego nie psikać. W czasie zimy straciłą liście, nie ścinałam jej bo tak te z tutaj mi poradzono. Aktualnie róża jest jeszcze zakopczykowana korą ale wygląda nie ciekawie, to znaczy ma takie długie badyle na dwa metry wysokie, brązowo-ciemnozielone. Proszę o poradę czy ściąć ją a jeśli tak to do jakiej wysokości?? Czy nawizić i kiedy no i czy mam ją czyms leczyć na tą plamistość?


Róże pnące nie tnie się tak jak pozostałe. Zostawia się grube dorodne pędy a słabe się wycina. Z tych pędów będą wyrastały boczne to je podepnij poziomo, będzie więcej kwiatów. Teraz koniecznie spryskaj miedzianem, jak temperatura będzie powyżej + 6 stopni. Kopczyk rozgarnia się jak kwitną forsycje, wtedy też tnie się róże. Ty tylko wytniesz przemarznięte i słabe. Miedzian działa kontaktowo. Jak zacznie się wegetacja, czyli róża puści listki to spryskaj ją jakimś preparatem działającym systemicznie. Możesz tez próbować ekologicznie, stosuj preparaty z czosnku.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorotka 18:43, 15 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
ewsyg napisał(a)


Róże pnące nie tnie się tak jak pozostałe. Zostawia się grube dorodne pędy a słabe się wycina. Z tych pędów będą wyrastały boczne to je podepnij poziomo, będzie więcej kwiatów. Teraz koniecznie spryskaj miedzianem, jak temperatura będzie powyżej + 6 stopni. Kopczyk rozgarnia się jak kwitną forsycje, wtedy też tnie się róże. Ty tylko wytniesz przemarznięte i słabe. Miedzian działa kontaktowo. Jak zacznie się wegetacja, czyli róża puści listki to spryskaj ją jakimś preparatem działającym systemicznie. Możesz tez próbować ekologicznie, stosuj preparaty z czosnku.


Bardzo dziękuję za pomoc.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
ewsyg 19:02, 15 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Obejrzyj sobie Dorotko ostatni odcinek " Rok w ogrodzie" Tam jest pokazane co i jak się robi o tej porze z pnąca różą .
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorotka 19:07, 15 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
ewsyg napisał(a)
Obejrzyj sobie Dorotko ostatni odcinek " Rok w ogrodzie" Tam jest pokazane co i jak się robi o tej porze z pnąca różą .


Właśnie włączyłam sobie. Zupełnie nie znam tych programów. Kiedy one są emitowane??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 19:17, 15 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Super, tam jest pokazane jak przycinac różę!! Właśnie o to mi chodziło!!! Dziękuję bo tak chodzę od Ajnasza do.... I juz wiem wszytsko. Miedzian i cięcie
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
ewsyg 19:21, 15 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Róża Samaritan











____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:23, 15 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorotka napisał(a)


Właśnie włączyłam sobie. Zupełnie nie znam tych programów. Kiedy one są emitowane??


TVP 1 sobota 7 50

Inne ciekawe programy to " Maja w ogrodzie" Niedziela TVN 7 55

" Ogród bez Tajemnic" TVR
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Tesska 18:47, 16 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
niestety nie zapisałam nazwy angielskie odmiany





____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
iwonadm 08:09, 07 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745

____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies