Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Martek 01:18, 18 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bukszpany będą chronić róże przed wiatrami i mrozem ...?Pięknie sobie to wykołowałaś Moni
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Monic 08:06, 18 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
monteverde napisał(a)
a to inna inszość, to zrób powtórkę z róż Aspiryn Rose lub jakiś delikatny róż,coś w stylu New Dawn (kolor),ale ,żeby miał inny termin kwitnienia

Tak, chyba jednak będzie powtórka Aspiryn. Myślałam też o piwoniach tuż za drugą obwódką bukszpanu i dopiero za nimi róże. Jak myślisz? W srodku koła, centralnie będzie stożek cisowy.

monteverde napisał(a)
ładne zakupy, ja swój perz likwidowałam pędzelkiem i Roundapem,żeby niczego innego nie popryskać

u mnie pędzelkiem bym zwariowała - za dużo tego
chyba wolę wziąć szpadel i przekopać wszystko kawałek po kawałku.
Wczoraj stwierdziłam, że są miejsca zupełnie pozbawione perzu - zwłaszcza tam, gdzie posadzone bodziszki, które świetnie, gęsto zadarniają, ale trzeba je trzymać w ryzach, bo są bardzo ekspansywne, ale są też miejsca, gdzie perz czuje się jak w raju i ma tak grube pędy, że aż się nie chce wierzyć (mam zakopany obornik bydlęcy na rabatach ). Wyjmowałam wczoraj prawie metrowe sznurki perzu
____________________
mój ogród Monika
Monic 08:09, 18 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Martek napisał(a)
Bukszpany będą chronić róże przed wiatrami i mrozem ...?Pięknie sobie to wykołowałaś Moni

Dziękuję
____________________
mój ogród Monika
Joanka 09:05, 18 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dziękuję Moniko
Podelektowałam się trochę klombem

Masz takie same upodobania kolorystyczne jak ja
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Pszczelarnia 10:22, 18 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256






Boska ta aspiryna!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monic 12:46, 18 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Safoya napisał(a)
Przepiękne te piwonie. Może i moje kiedyś mi zakwitną. Na razie mam same liście i to w biednych kępkach.

Niemal na 100% jestem pewna, że wkopałaś je za głęboko. Piwonie nalezy posadzić tak, żeby tylko maks.2cm ziemi były na karpie. Moje kwitły już w tym samym sezonie, co je kupiłam (w marcu kupione w czerwcu kwitnienie), a najpóźniej w kolejnym sezonie. Teraz jest dobra pora na przesadzanie piwonii, więc spróbuj wykopać i wsadzić płycej.
____________________
mój ogród Monika
Monic 12:48, 18 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Asiu, jak nieco uporządkuję ten klomb i otoczenie domu po ocieplaniu, które własnie się kończy, to wrzucę fotkę całosci

Ewo, dziękuję i polecam Ci jednocześnie tę odmianę - jest bardzo zdrowa (ma certyfikat ADR) i obficie kwitnie.
____________________
mój ogród Monika
Monic 12:56, 18 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Czy białe million bells są z tych drobniejszych o sztywnych pędach (tak podejrzewam patrząc na Wasze fotki), czy z tych o nieco większym kwiatku, bardzo obficie kwitnących i o wiotkich, przewieszających się pędach??
Ja mam dwa rodzaje
drobniejsza rózowa


więcej i większych kwiatów ma pokazywana już kiedyś purpurowa:



____________________
mój ogród Monika
Zuza 13:23, 18 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
I ja wpadłam na wichrowe wzgórze U mnie też wicher duje i rośliny niszczy, słoneczko mocno grzeje i zachęca do szybkiej wegetacji- efekt? Bardzo łatwo przemarzające roślinki

Piękny ten Twój ogród! Taki kolorowy, zadbany- zazdroszczę

Powiedz proszę jak utrzymują się Twoje hortensje- marzą mi się przeokrutnie ale boje się, że przy tym wietrzysku nie dadzą rady
A piwonii szczerze zazdroszczę- spać nie mogę przez to że nie mam ANI JEDNEJ w swoim ogrodzie ale jakoś nie ma chętnych którzy by się ze mną chcieli podzielić a budżet roślinkowy wyczerpany już na kilka miesięcy naprzód

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów ogrodniczych!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Safoya 22:20, 18 sie 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Monic napisał(a)

Przepiękne te piwonie. Może i moje kiedyś mi zakwitną. Na razie mam same liście i to w biednych kępkach.

Niemal na 100% jestem pewna, że wkopałaś je za głęboko. Piwonie nalezy posadzić tak, żeby tylko maks.2cm ziemi były na karpie. Moje kwitły już w tym samym sezonie, co je kupiłam (w marcu kupione w czerwcu kwitnienie), a najpóźniej w kolejnym sezonie. Teraz jest dobra pora na przesadzanie piwonii, więc spróbuj wykopać i wsadzić płycej.


Oj nie Mają oczka u góry. Dużo czytałam o piwoniach. Może mają złe miejsce. Przesadzę je gdzie indziej
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies