Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Borówka wysoka

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówka wysoka

Gardenarium 15:54, 25 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Narazie jeszcze stoją w workach po korze na tyłach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pyza20 21:20, 04 lis 2013


Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 44
Czy borówkę amerykańską można sadzić w ziemi z lasu bo mam jej dwa worki ,bo właśnie niewiem czy to jest kwaśna?proszę o podpowiedzi
____________________
Agatka Wójtowicz
Joku 17:53, 10 lis 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Możesz w sklepie ogrodniczym (markety też pewnie mają) kupić kwasomierz (pH-metr) i samodzielnie sprawdzić odczyn tego co masz w workach. Zestaw nie kosztuje dużo, nie pamiętam bo kupowałam kilka lat temu - około 20 zł? Jest dokładny opis jak to zrobić. W skrócie: bierze się dołączoną szpatułką grudkę ziemi, wsypuje do zagłębienia na porcelanowej tacce i wlewa odczynnik. Po kilku minutach odczynnik zabarwia się na określony kolor. Odczyn można odczytać na dołączonej skali barw. Może trochę zawile napisałam, ale jest to na prawdę łatwe.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anabell 20:56, 10 lis 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Najdokładniej sprawdzić odczyn, oddać próbkę ziemi do Stacji chemicznej koszt pH ok 6 zł.
Mam różne kwasomierze i na każdym inaczej odczytuję. Płytka porcelanowa ma być dokładna, ale to tak mała grudka ziemi i mało ufam.
W stacjach mają profesjonalne elektrody większą ilość ziemi trzeba dostarczyć jak grudkę.

Dla wszystkich roślin odczyn jest ważny.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies