Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

LIDKA 20:56, 23 wrz 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7336
Roślinki masz zdrowe i piękne, jednak ja najbardziej u Ciebie lubię spojrzeć na szerokie kadry. Zachwycają mnie zawsze kolory i bujność rabat.
Nie zaobserwowałam żeby ma ogrodzie zaznaczyła się Twoja niemożność działania.
Pięknie jest u schyłku lata.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Nowa12 21:09, 23 wrz 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kordina napisał(a)
Różyczka też mi się podoba To zdjęcie na samej górze z trawami - super wygląda


Rozchodników mam niedużo ale Herbstfreude bardzo lubię. Cały czas jest ozdobny.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:11, 23 wrz 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
LIDKA napisał(a)
Zobacz czy w tej ranie klona nie siedzi szkodnik. Mój klon miał pęknięcie a jak dotknęłam to sie okazało że pod pękniętą korą pusto. Drewno wyżarne. Oczyścilam te sucha korę, wężem pod ciśnieniem umyłam te robale co tam były i zasmarowałam tą maścią co Hania poleca.
Od wiosny do teraz żyje. Zagladam cZy dalej coś sie dzieje ale nie stwierdzam na szczęście.


Dzięki za podpowiedź. Sprawdzę jak wygląda z bliska to pęknięcie. Miałam na drzewkach czasem jakieś rany albo pęknięcia ale nigdy nie tak mocno.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:13, 23 wrz 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
LIDKA napisał(a)
Roślinki masz zdrowe i piękne, jednak ja najbardziej u Ciebie lubię spojrzeć na szerokie kadry. Zachwycają mnie zawsze kolory i bujność rabat.
Nie zaobserwowałam żeby ma ogrodzie zaznaczyła się Twoja niemożność działania.
Pięknie jest u schyłku lata.


Fotki fajnie zakłamują zachwaszczoną i zarośniętą rzeczywistość . Z przodu to już mi się uda coś skubnąć ale w głąb rabat jeszcze nie wchodzę więc tam jest całe spektrum wszelakiego zielska.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basieksp 21:18, 23 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10350
Widoki piękne Dziś rozchodnik majbardziej mi się podoba muszę go sobie zapisać dziś akurat chodziłam po ogrodzie i gdzie się dało uszypywałam rozchodniki, chce ich mieć trochę więcej, bo takie trochę niezawodne są
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 22:15, 23 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Nowa12 napisał(a)


Nie pachnie. Ale ja mam zaraz obok Boscobel a ta pachnie bardzo mocno i ładnie .

A to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Lupo - wyczytałam, że ona na wysokość i szerokość po około 60 cm potrzebuje - prawda to??? Zafiksowałam się na nią okrutnie Za ładne zdjęcia zrobiłaś
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Nowa12 22:37, 23 wrz 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magara napisał(a)

A to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Lupo - wyczytałam, że ona na wysokość i szerokość po około 60 cm potrzebuje - prawda to??? Zafiksowałam się na nią okrutnie Za ładne zdjęcia zrobiłaś


Może mieć 60-80 cm maks do metra ale ja ją mam już z 4-5 lat. I jest na samym przodzie rabaty. Jej niewatpliwy atut to mega foremny pokrój i brak batów. I tak samo obfite drugie kwitnienie. Za nią mam Neon która wali baty na wszystkie strony i trudno nadać jej kształt. Więc zdecydowanie wolę tę. Nie wiem gdzie chciałabyś ją dać ale to taka róża która wszędzie się dopasuje i jest bezproblemowa.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:42, 23 wrz 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Widoki piękne Dziś rozchodnik majbardziej mi się podoba muszę go sobie zapisać dziś akurat chodziłam po ogrodzie i gdzie się dało uszypywałam rozchodniki, chce ich mieć trochę więcej, bo takie trochę niezawodne są


Ja próbowałam rozmnażać rozchodniki ale słabo mi to poszło. Jedną sadzonkę udało mi się pozyskać. Ale ja jestem noga do wysiewów i rozmnażania .
I nie chcą u mnie rosnąć na skarpie. Mam je ale w ogóle nie przyrastają a raczej wegetują.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:48, 23 wrz 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przemalowanie domku powoli na finiszu. Taka w sumie pierdoła a tyle roboty z tym. Oklepany bo szary ale wolę nie eksperymentować w tym zakresie bo nikt kolejny raz nie przemaluje go .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 23:28, 23 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Nowa12 napisał(a)


Może mieć 60-80 cm maks do metra ale ja ją mam już z 4-5 lat. I jest na samym przodzie rabaty. Jej niewatpliwy atut to mega foremny pokrój i brak batów. I tak samo obfite drugie kwitnienie. Za nią mam Neon która wali baty na wszystkie strony i trudno nadać jej kształt. Więc zdecydowanie wolę tę. Nie wiem gdzie chciałabyś ją dać ale to taka róża która wszędzie się dopasuje i jest bezproblemowa.

Aga, dzięki
Mam na nią plan, może jutro wrzucę u siebie rysunki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies