Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

gogo 23:58, 03 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Agato, ja też jestem w gorącej wodzie kąpana, wszystko chciałabym na wczoraj
Nie chciałam czekać na remont dachu i elewacji, który teraz planujemy.
A ja drżę ze strachu, co zostanie z ogrodu.
Mogłam zaplanować ogród odsunięty od budynku i nie byłoby problemu.
Rabaty można przecież dorobić.
Ostatnio wymyśliłam, żeby nie zdejmować starych dachówek, tylko przykryć blachodachówką.
A zamiast tynków dać płyty elewacyjne / wzór cegły /, mocowane jak boazeria na listwach.
eMuś pękał ze śmiechu, choć ja dalej uważam, że to da się zrobić.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Magleska 12:00, 04 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18936
Chyba pomyliłam sklepy ,jak Ci o tej piance odpisywałam to było albo netto ,albo aldi ....szczerze ...nie pamietam ,bo one obok siebie są
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mikina34 12:01, 04 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)


Oj dylematów ogrodowych to ja mam mnóstwo a pomysłów na ich rozwiązanie jeszcze więcej . Kreślę tylko po kartkach i zmieniam scenariusz zdarzeń na ten rok. Począwszy od skorygowania linii rabat bo trochę nam krzywo wyszły .

No widzisz, a ja mam mnósto dylematów i zero rozwiązań liczę na pomoc i podpowiedzi dobrych duszyczek najpierw sama muszę rozrysować na kartce co i jak żeby było wiadomo co gdzie się znajduje.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 13:32, 04 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)
Chyba pomyliłam sklepy ,jak Ci o tej piance odpisywałam to było albo netto ,albo aldi ....szczerze ...nie pamietam ,bo one obok siebie są


Obydwa sklepy mam niedaleko .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:37, 04 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mikina34 napisał(a)

No widzisz, a ja mam mnósto dylematów i zero rozwiązań liczę na pomoc i podpowiedzi dobrych duszyczek najpierw sama muszę rozrysować na kartce co i jak żeby było wiadomo co gdzie się znajduje.


Ja też zawsze liczę na podpowiedzi mądrych duszyczek z forum ale wiadomo że takich jak ja jest mnóstwo na Ogrodowisku .
Podrukowałam sobie zdjęcia ogrodu i rysuję co bym chciała i gdzie. Mój eM jest załamany .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:42, 04 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Agato, ja też jestem w gorącej wodzie kąpana, wszystko chciałabym na wczoraj
Nie chciałam czekać na remont dachu i elewacji, który teraz planujemy.
A ja drżę ze strachu, co zostanie z ogrodu.
Mogłam zaplanować ogród odsunięty od budynku i nie byłoby problemu.
Rabaty można przecież dorobić.
Ostatnio wymyśliłam, żeby nie zdejmować starych dachówek, tylko przykryć blachodachówką.
A zamiast tynków dać płyty elewacyjne / wzór cegły /, mocowane jak boazeria na listwach.
eMuś pękał ze śmiechu, choć ja dalej uważam, że to da się zrobić.


Na budownictwie to ja się nie znam. Że dachowkę mamy to wiem .
Ja się bałam robić rabaty przy domu z uwagi na brak deszczu pod dachem i mamy jeszcze jakieś odwodnienie przy domu czy coś takiego.
Ale zawsze mi się takie rabaty podobały.
A nie pomyślałam że to może być problem jak coś trzeba przy elewacji robić albo przy dachu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:49, 04 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)



Moim zdaniem, ze sprawa jest jesz ze amtualna nie obcinaj drugiego pr, ewodnika. Te swierki tak maja genetycznie. Moj co prawda wyzszy ale ma od kilku lat 3 przewodniki i bardzo ladnie rosnie. To nie przeszkadza. A co bedzie jak za rom znowu wypusci nowy przewodnik tak bedziesz, ciela.

Bede na dzialce to zrobie fotke



No widzisz. Inny punkt widzenia masz. Też wolałabym nie wycinać bo to nawet ciekawie wygląda ale nie mam wiedzy jak ona będzie rosła jak nie wytnę. Miałam obawy czy jakoś na boki nie będzie się rozłazić.
Ale skoro swoją sprawdziłaś to dobra wiadomość. Jak zrobisz zdjęcie, wklej proszę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
gogo 01:19, 05 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Agato, ja też nie pomyślałam i mam za swoje.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
mikina34 09:24, 05 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)


Ja też zawsze liczę na podpowiedzi mądrych duszyczek z forum ale wiadomo że takich jak ja jest mnóstwo na Ogrodowisku .
Podrukowałam sobie zdjęcia ogrodu i rysuję co bym chciała i gdzie. Mój eM jest załamany .

W sobotę chodziłam po działce z notesem i ołówkiem i nanosiłam co gdzie się znajduje, musiałam wyglądać komicznie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 14:02, 05 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mikina34 napisał(a)

W sobotę chodziłam po działce z notesem i ołówkiem i nanosiłam co gdzie się znajduje, musiałam wyglądać komicznie


Ja to robię w zaciszu domowym bo tuje jeszcze małe i nie chcę robić sensacji na ulicy . Wystarczy że latam z komórką i robię zdjęcia.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies