Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 11:35, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Witam miłych gości w moim ogrodzie na Majówce gdzie nie tak dawno rosła pszenica albo inne zboże (zresztą po zdjęciach jakie mam nadzieję uda mi się wstawić zobaczycie, że otoczeni jesteśmy polami uprawnymi). Ogrodowisko odwiedzam już od dłuższego czasu, ale nie miałam odwagi założyć swój wątek, dopiero większego kopa dała mi Hania_Gruszka argumentując, że to będzie także mój pamiętnik ogrodowy, przyznałam jej rację i po tygodniach bicia się z myślami odważyłam się wstąpić w szeregi zacnego grona.

Działka jest długa i dość wąska: 17m szerokości, 200m długości. Ponieważ całości nie bylibyśmy w stanie ogrodzić udało się wygospodarować 70m ogrodzenia, działka jest rolna więc wolno było postawić jedynie domek gospodarczy, ale z powodzeniem pełni rolę przytulnego schronienia, ba nawet miejsce na kominek się znalazło .
Jak mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia więc dwa lata temu wymyślałam, że będę uprawiać warzywa . A że u mnie krótki lont raz dwa zadzwoniłam do naszego pana od ogrodzenia , umówiłam co ile będzie kosztowało (bo to nie tak, że sobie wydzieliłam z tego co było, nieee, trzeba było dogrodzić kolejne metry, dokładnie następne 15m) i umówiłam się na termin. Mój p.o. eM został postawiony przed faktem i nawet nie zdążył zaprotestować na szczęście jest już przyzwyczajony W związku z tym mamy patchworkowe ogrodzenie ale wcale mi to nie przeszkadza, estetka że mnie żadna, co widać po rabatach i całej reszcie , taka trochę wieś tańczy i śpiewa, taka moja Majówka

Na początek wkleję pierwsze widoczki i pierwsze rośliny, które sobie wymyśliłam, oczywiście nie mając o nich bladego pojęcia, poza tym, że zielonym do góry. Na Ogrodowisko trafiłam niestety już po pierwszych wyczynach ogrodowych, gdybym wiedziała wtedy to co teraz na pewno miałabym mniej pracy. Ale lepiej późno niż wcale

Na początek posadziliśmy 100 tui żeby w przyszłości chociaż troszkę osłonić się m.in przed wiatrem - to te chudzinki przy siatce

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anka_ 11:46, 17 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ale się cieszę Moniu, że masz wątek. Rozsiadam się zatem wygodnie i czekam na ciąg dalszy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mikina34 11:53, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pojawiły się oczywiście sosny (na szczęście tylko dwie - ulubienice mojego po.eM) i śliwa Pisardii, która od początku wędruje po ogrodzie wte i wewte
Aaaa i wrzosowisko

tadaaam, zwracam uwagę na rozmiar , ale jaka byłam dumna



Nic to, że zostało przed zimą pobudzone do życia tak mocno, że jak szybko "rozkwitło" tak szybko umarło śmiercią tragiczną...ale tym sposobem rozpoczęłam naukę na własnych błędach, czego doświadczam do dzisiaj
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:54, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)
Ale się cieszę Moniu, że masz wątek. Rozsiadam się zatem wygodnie i czekam na ciąg dalszy.

Anek, jakże sie ciesze, ze Cie tu widzę kochana Nareszcie będę mogła Ci pokazać palcem co mnie boli w roślinę zamiast tłumaczyć z polskiego na nasze albo zaśmiecać wątek
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
gobasia 11:55, 17 sty 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Moniu ..ale się cieszę Buziaki zostawiam
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 11:58, 17 sty 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Monisiu, zaglądać będę z czystej ciekawości, i relaksować się, Jak to na majówce!
Powodzenia!
Ps. No i nareszcie jesteś na stałe, nie z doskoku na forum.

Powitalny kwiatek ode mnie.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
mikina34 12:11, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pierwsze porządne drzewo jakie nabyliśmy w szkółce to Dąb Szypułkowy, ale coś nie ma szczęścia chłopak, bo tez przesadzany jest w jedną i druga stronę, nie dziwota, że ledwo dyszy



Kolejne to Morwa, która coś nie może rozwinąć skrzydeł chociaż jest przepyszna (owoce oczywiście, nie żebym liście jadła )


i Platan bida - na wiosnę planujemy go wykopać i pogrzebać w nogach, bo ewidentnie coś mu dolega

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:13, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
gobasia napisał(a)
Moniu ..ale się cieszę Buziaki zostawiam

Witaj Basieńko, ściskam na dzień dobry i zapraszam w skromne progi
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:14, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hanka_andrus napisał(a)
Monisiu, zaglądać będę z czystej ciekawości, i relaksować się, Jak to na majówce!
Powodzenia!
Ps. No i nareszcie jesteś na stałe, nie z doskoku na forum.

Powitalny kwiatek ode mnie.


Haniu, pięknie dziękuję za kwiatek i wizytę, wpadaj często
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:15, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ależ miłe odwiedziny, za oknem szaro buro, a sercu maj
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies