Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Martka 21:19, 17 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tuje mają mimo wszystko wiele zalet Aga, jeszcze trochę i będzie można się styrać w ogrodzie po pracy teraz dzień jest stanowczo za krótki. Gdyby tak ktoś piszący prawo pracy wpadł na pomysł, aby posiadaczom ogrodu ustanowić wiosenny tygodniowy urlop na tegoż ogarnięcie, to zrobiłby bardzo dobrą rzecz! Wszak dbamy o środowisko i otoczenie Ile to by rozwiązało problemów
Jestem ciekawa, co posadzisz w miejsce po klonach.
Nowa12 22:18, 17 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Wiolka5_7 napisał(a)
Czyszczenia tuj nienawidzę... Wiatr mi je przetrzepał ,więc sporo suszu wyleciało a dziś jak cięlam boki ,to też trochę suszu wyciągnęłam, wrr


Fajnie jakby wiatr ten susz poza moje ogrodzenie wywiał .
A tak mam hałdy pod tujami. Trochę ogarnęłam a reszta jest milczeniem... .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:21, 17 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Basieksp napisał(a)
Najgorsza jak dla mnie praca ogrodowa, ja też swoje tuje czyszczę wiosną i grubo ponad połowa jeszcze mi została


A to myślałam że tylko ja mam takie pomysły . Obiecuję sobie solennie, że będę to robić jesienią.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 22:22, 17 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20761
Nowa12 napisał(a)


Fajnie jakby wiatr ten susz poza moje ogrodzenie wywiał .
A tak mam hałdy pod tujami. Trochę ogarnęłam a reszta jest milczeniem... .

Najlepiej
Ja mam susz przy tujach a teraz ścinki z cięcia,bo przecież dokładnie się nie wybierze...ale też udaję, że nie widzę,niech się kompostuje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 22:45, 17 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Martka napisał(a)
Tuje mają mimo wszystko wiele zalet Aga, jeszcze trochę i będzie można się styrać w ogrodzie po pracy teraz dzień jest stanowczo za krótki. Gdyby tak ktoś piszący prawo pracy wpadł na pomysł, aby posiadaczom ogrodu ustanowić wiosenny tygodniowy urlop na tegoż ogarnięcie, to zrobiłby bardzo dobrą rzecz! Wszak dbamy o środowisko i otoczenie Ile to by rozwiązało problemów
Jestem ciekawa, co posadzisz w miejsce po klonach.

Ja cały czas czekam na te dodatkowe dni urlopu dla ogrodników w prawie pracy . Czego się dla planety nie robi .
W miejsce po klonie którego wykopię przesadzę jeżówki bo za dużo cienia miały, przed podzielę hakonki a trochę dalej wrzucę gracki.
Podobno trawom werti nie straszna.
Innego drzewa nie dam bo skończy tak samo zwłaszcza że to drugi klon z 4 które mam tam posadzone.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:50, 17 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Wiolka5_7 napisał(a)

Najlepiej
Ja mam susz przy tujach a teraz ścinki z cięcia,bo przecież dokładnie się nie wybierze...ale też udaję, że nie widzę,niech się kompostuje


Dzisiaj eMek miał po moich usilnych prośbach ciąć tuje ale jednak mu dzisiaj nie było po drodze.
Kupił na razie czerwony sznurek to i tak postęp.
Po cichu liczę na to, że jak będzie je skracał to ścinki będą lecieć na dobrą stronę - nieużytku za płotem . Oczywiście że posprzątam ale nie będę musiała tak dokładnie a poza tym tam jest pusto więc będzie się łatwo zbierać.
Pewnie że idąc za Twoim przykładem mogłabym sama je ściąć ale po co w końcu te chłopy są . I tak 90% roboty sama muszę ogarnąć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:54, 18 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Ciąg dalszy kulkowania.
Tak mi się spodobało przycinanie tą małą końcówką z nożyc akumulatorowych że wszystko tym wycinam i formuję. Super sprawa. Polecam. Nie ma sensu się męczyć zwykłymi nożycami. Potem tylko odkurzacz i kolejny punkt z listy odhaczony .
W trakcie i po.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:57, 18 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Kulki przed domem też przycięłam ale pierwsza tujka jest wiecznie obsikiwana i wygląda jak wygląda. . Wyżarta z jednej strony.
Dlatego oprócz tej małej rabatki nic nie robię na przedpłociu bo nie ma sensu.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 21:37, 18 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20761
Ale ładnie wykulkowałas tujki ja ciełam obwódkę cisową tymi małymi nożycami,tylko założyłam ta dłuższą końcówkę cięcie szło migiem
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 21:49, 18 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale ładnie wykulkowałas tujki ja ciełam obwódkę cisową tymi małymi nożycami,tylko założyłam ta dłuższą końcówkę cięcie szło migiem


Ja właśnie tę dłuższą końcówką nic nie umiem ciąć. Albo się klinuje albo nie tnie. Próbowałam i na trawach i na iglakach i nic z tego. Nawet stożka chciałam wyrównać i też beznadziejnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies