Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:07, 03 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Basieksp napisał(a)

Tak to fiołki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:08, 03 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Kasiapod napisał(a)
Magnolie zachwycające, aż dech zapiera i wszystkie inne roślinki cuuuudne!

Wiosna jest piękna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 13:21, 03 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
sylwia_slomczewska napisał(a)




Sylwio, piękny widoczek, bardzo lubię takie młodziutkie rozwijające się liście na drzewach.
U Ciebie wiosna już się rozszalała w ogrodzie, przepiękne magnolie, narcyzy, fiołki i dużo zieloności, cudnie.
Wyobrażam sobie, jak tam ptaki śpiewają..... Pozdrawiam świątecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 13:24, 03 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Alija napisał(a)

Sylwio, piękny widoczek, bardzo lubię takie młodziutkie rozwijające się liście na drzewach.
U Ciebie wiosna już się rozszalała w ogrodzie, przepiękne magnolie, narcyzy, fiołki i dużo zieloności, cudnie.
Wyobrażam sobie, jak tam ptaki śpiewają..... Pozdrawiam świątecznie.

Śpiewają różne, ale bardziej w podwórku bo drzewa gęściej i większe, na dużym ogrodzie z czasem mam nadzieję na jeszcze więcej treli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 15:21, 03 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)




Z tej piękności jak się rozrośnie będę chciała trochę uskubać
Liliowce masz rewelacyjne, wiem że są wczesne. Swoje dopiero będę dzieliła po kwitnieniu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 19:15, 03 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Urszulla napisał(a)


Z tej piękności jak się rozrośnie będę chciała trochę uskubać
Liliowce masz rewelacyjne, wiem że są wczesne. Swoje dopiero będę dzieliła po kwitnieniu

Ula w ubiegłym roku dzieliłam taką tylko czerwoną, z czterech trzy się przyjęły i kwitną, będę pamiętać żeby przy podziale tej zrobić i dla Ciebie sadzonkę. A mało brakło bym ją straciłą bo na terenie mocno zalanym rośnie. Te zwykłe kremowe straciłam bo po powodzi zgniły.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 19:35, 03 maj 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wschodzić zaczyna łąka na placyku pod szklarenkę, wysiałam Krakowskie Skwery liczę na taki sam efekt. A jak Twoja wschodzi już coś?


Zaczyna się coś powoli zielenić, zobaczymy jak będzie wyglądać byłam podlewać, bo coś deszcz nas omija szerokim łukiem, a teraz to by się trochę przydało, bo sucho na rabatach...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 20:11, 03 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Monia81 napisał(a)


Zaczyna się coś powoli zielenić, zobaczymy jak będzie wyglądać byłam podlewać, bo coś deszcz nas omija szerokim łukiem, a teraz to by się trochę przydało, bo sucho na rabatach...

Też czekam na deszcz, taki normalny, chociaż ze trzy f=godzinki mogłoby popadać delikatnie. Jak nie to jutro muszę podlewać żyrafową. Wczoraj lałam w tamie warzywniku i trawniki, a dziś śladu po tym nie ma. Coś od Krakowa się burdasi to szansa jakaś jest. Ale w ciągu dnia to mam jeszcze cięcie, dziś się okazało, że prócz tej jednej dużej zapomniałam jeszcze o trzech malutkich budlejkach. A już w kolejce wrzosy i wierzby hakuro spóźnione i zaraz po nich forsycje.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:20, 03 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Dzisiaj trochę łąki, już wiem, że dosadzę jesienią irysów reticulata, pełnych narcyzy i szachownic i cesarskich koron.



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:21, 03 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies