Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

roma2 11:49, 01 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Sylwiku, no nie mogę wyjść z podziwu, że Wy już takie roboty ogrodowe poczyniliście. Nasze ogrody mają coś wspólnego wiesz? Kretowiska . Ogrom kretowisk. U mnie grubszy problem, bo jesienią po wertykulacji zaczął się trawnikowy pogrom. Znalazłam pędraki chrabąszcza. Nic nie zdążyłam zrobić, bo dopadła mnie choroba. Zbieram siły na wiosnę.
____________________
Komendówka
Katkak 14:58, 01 lut 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
roma2 napisał(a)
Sylwiku, no nie mogę wyjść z podziwu, że Wy już takie roboty ogrodowe poczyniliście. Nasze ogrody mają coś wspólnego wiesz? Kretowiska . Ogrom kretowisk. U mnie grubszy problem, bo jesienią po wertykulacji zaczął się trawnikowy pogrom. Znalazłam pędraki chrabąszcza. Nic nie zdążyłam zrobić, bo dopadła mnie choroba. Zbieram siły na wiosnę.

Romciu nie martw się oedrakami. Ja znalazłam nie jednego i ni dwa
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:09, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
roma2 napisał(a)
Sylwiku, no nie mogę wyjść z podziwu, że Wy już takie roboty ogrodowe poczyniliście. Nasze ogrody mają coś wspólnego wiesz? Kretowiska . Ogrom kretowisk. U mnie grubszy problem, bo jesienią po wertykulacji zaczął się trawnikowy pogrom. Znalazłam pędraki chrabąszcza. Nic nie zdążyłam zrobić, bo dopadła mnie choroba. Zbieram siły na wiosnę.

Romeczko dziś jechałam do Krakowa, rozglądałam sie po okolicy i dodając do tego to co na forum wyczytałam to chyba problem kretów w tym roku jest ogólno krajowy
Ja z rozpoznawaniem pędraków mam problem bo one dla mnie wszystkie jednakowe
Na szczęście jak do tej pory w ciągu 5 lat na całym ogrodzie znalazłam może dwie sztuki wszystkiego tfu tfu tfu żebym sobie nie wykrakała
Mam nadzieję, że zdrówko lepiej, u mnie nadal zawirowania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 15:09, 01 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja myślałam, że może u mnie w kamieniach ich nie ma za dużo do czasu aż wyciągnęłam jeżówkę bez korzeni .
Jak kopię dziury to zawsze coś znajdę ale one chyba wszędzie pomieszkują .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 15:10, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Katkak napisał(a)

Romciu nie martw się oedrakami. Ja znalazłam nie jednego i ni dwa

O widzisz, czyli pędrakami się nie martwimy?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:13, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Nowa12 napisał(a)
Ja myślałam, że może u mnie w kamieniach ich nie ma za dużo do czasu aż wyciągnęłam jeżówkę bez korzeni .
Jak kopię dziury to zawsze coś znajdę ale one chyba wszędzie pomieszkują .

Trzeba byż bardzo ostrożnym przy kupnie nowych roślin do ogrodu, ogladac bryłę korzeniową i ziemię od góry, a przy sadzeniu jak rozluźnia się korzenie dobrze przepatrzyć bo te pędraki to ze szkółek najczęściej sami sobie przynosimy.
Ja raz z róży całą ziemię wytrzepałam i wypłukałam bo znalazłam poczwarkę i jaja opuchlaka.
Wsadziłam w ziemię łysy korzeń i się przyjęła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 15:17, 01 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A widzisz to nigdy tak dokładnie nie oglądałam korzeni. Jak do tej pory znajdowałam tylko ślimaki w paczce z roślinami.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 15:24, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Nowa12 napisał(a)
A widzisz to nigdy tak dokładnie nie oglądałam korzeni. Jak do tej pory znajdowałam tylko ślimaki w paczce z roślinami.

Ja na samym początku też nie, ale jak sie potem na forum zaczął pogrom z opuchlakami to się nauczyłam wszystkie sprawdzać
Nie mówię, że uda się wszystkiego uniknąć, ale próbować warto bo lepiej zapobiegać niż sie potem głowić jak problemu się pozbyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierotka 15:51, 01 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Nigdy nie sprawdzałam a to ci historia
Będę szukać teraz
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sylwia_slomc... 16:22, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Ja gdzieś czytałam, nie wiem czy w necie, czy w jakimś magazynie ogrodniczym, że problem z opuchlakami, pędrakami, jajkami różnych szkodników namnaża się w szkółkach, a potem nieświadomi przenosimy do swoich ogrodów. Zresztą ćma bukszpanowa jest najlepszym przykładem, sprowadzona z roślinami przecież.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies