Gdzie jesteś » Forum » Sprawy techniczne » Palma Chrysalidocarpus lutescens [palma z Ikea]

Pokaż wątki Pokaż posty

Palma Chrysalidocarpus lutescens [palma z Ikea]

niedielka 13:40, 24 mar 2019

Dołączył: 24 mar 2019
Posty: 2
Cześć,
mam tę palmę ok. 1,5 roku, ale niestety od jakiś kilku miesięcy regularnie usychają jej liście Uschnięte usuwam, ale wciąż pojawiają się nowe. Palma była najpierw w sypialni, gdzie nie było okna tarasowego, teraz postawiłam ją w salonie przy oknie tarasowym żeby była lepiej doświetlona. Podlewam raz w tygodniu, ok 0,5 - 1 litra wody. Czasami też używam nawozu do palm (rozcieńczam go w wodzie i dopiero podlewam roślinę). Zraszam też liście (co 2-3 dni, czasami codziennie). Dajcie znać co mogę poprawić aby dogodzić mojej kapryśnej roślinie....


Gardenarium 13:42, 24 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak duża doniczka, ile litrów?
Jak duża palma? Wysokość.
Czy splątane, poprzerastane korzenie czy miejsce jest w doniczce?

Mniej nawozić, mniej podlewać, przesadzić do nowej ziemi. Obserwować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
niedielka 13:46, 24 mar 2019

Dołączył: 24 mar 2019
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Jak duża doniczka, ile litrów?
Jak duża palma? Wysokość.
Czy splątane, poprzerastane korzenie czy miejsce jest w doniczce?

Mniej nawozić, mniej podlewać, przesadzić do nowej ziemi. Obserwować.


Palma ma około 50-70 cm wysokości i 0,5 litra wody na tydzień czasu przy tym wzroście to chyba na prawdę mało?
Miejsce w doniczce na korzenie raczej jest
Gardenarium 08:12, 25 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to ma za ciepło albo nie polubiła cię. Zmień na inną roślinę, albo obniż temperaturę.

Te palmy sadzą po kilkanaście sztuk, chyba jako siewki i moim zdaniem to ona ma za mało miejsca na korzenie. Palmy lubią wysokie donice a wąskie, ze względu na palowy system korzeniowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies