Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Agatorek 08:48, 29 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Współczuję strat
-7 to już się kwalifikuje do mrozu…nie przymrozka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 21:18, 30 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Edi, niestety, tym razem nasz region oberwał.

Agnieszko, masz rację, prawdopodobnie mroziło całą noc. Już o godzinie 22 było 0 stopni.

Na drzewka owocowe raczej nie ma co liczyć. Może będą Borówki, truskawki i maliny.
Pędy hortensji drzewiastych złamały się, ale nie wyschły, więc dostały podpory i próbowałam je prostować. Może jeszcze będą kwiaty. Hakone i miskanty już przyschnięte, dzisiaj usuwałam, to co suche. Widać było, że już odbijają.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Polon 19:08, 01 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Najpierw ulewne deszcze, potem mróz a teraz susza …
U mnie ziemia to pył, tam gdzie nie podlewane, to pustynia.
Zaczęłam wynosić rozsady na dwór, cukinia zakwitła , powinnam ją chyba wsadzić na grządkę, ale jak w połowie maja znowu będą przymrozki, to nic z niej nie dostanie
Fajnie, że rośliny zaczynają u Ciebie ponownie ruszać. Może za tydzień, dwa znowu będzie zielono
Nic o foliaku nie piszesz - złożony?
____________________
Malgo
anuska2507 22:58, 02 maj 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
To będzie szklarnia z poliwęglanu dzisiaj robił się fundament z bloczków. W pocie czoła, żeby było solidnie i żeby szklarnia nie odleciała z wiatrem jeszcze trzeba dokończyć.

Ja też wynoszę już rozsady na taras. Ale chyba mam tam przeciąg, bo wiatr męczy te moje sadzonki. Kapusta Pak Choi już nocuje za zewnątrz.
U mnie też już sucho. Podlewam warzywnik i borówki, dzisiaj podlałam cisy i choiny kanadyjskie.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies