Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

MartaCho 10:23, 16 wrz 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Aniu,
kibicuję i trzymam mocno kciuki, bo (nadal i niezmiennie) jestem na podobnym etapie, jeśli chodzi o prace ogrodowe! krok po kroku i będzie pięknie!

Danusia w swoim dekalogu napisała- ogród to hobby nie dla leniwych i cały czas to sobie powtarzam walcząc z łopatą & co.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
anuska2507 10:25, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Na razie kopanie wstrzymane - pogoda nie sprzyja, jakieś choróbsko mnie dopadło.

Marto, dzięki za odwiedziny i miłe słowo Masz rację, ogród to zajęcie dla cierpliwych i pracowitych, ale jak mawiał klasyk: "ja jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję" Bardziej boję się, że się narobię, a nic nie urośnie. Dlatego wzięłam sobie do serca wszystkie rady, które dostałam (lub doczytałam u innych) i robię ogród od podstaw.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Toszka 10:47, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu zdrowiej. Wszyscy naokoło chorzy przez te upały i obecną pogodę

Aniu, bardzo dobrze cię rozumiem. Wiem też jak bardzo chce się mieć ogród na już i szybko. Jednak zdrowie trzeba szanować i nie można prac ogrodowych przypłacić chorym kręgosłupem, łokciami, kolanami lub nadgarstkami. Posłuchaj starszej
Poszukaj w okolicy kogoś ze sprzętem. lepiej zapłacić i mieć to (szybko) zrobione, a przy tym oszczędzić zdrowie. Pieniądze odrobisz. Zdrowia nie.
To co macie z ziemią to nie jest robota ręczna. Zamordujecie się
Dobrze radzę - słuchaj starszej

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anuska2507 19:36, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Toszko, dzięki za troskę od soboty nic nie kopałam, rozglądam się za sprzętem. Może znajdę w okolicy jakiś kultywator chociaż.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Toszka 20:25, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kultywator tylko na 20cm wejdzie....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 20:37, 18 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
Kultywator tylko na 20cm wejdzie....


Dokładnie. U mnie to była kwestia ruszenia tylko zbitej wierzchniej warstwy a tu te pokłady. Potrzebne coś co wyciągnie to na wierzch.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anuska2507 22:57, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Buuu, wydawało mi się, że głębiej
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 23:32, 12 lis 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Witam się ponownie. Znalazłam chwilę, żeby usiąść nad układem rabat.
Asiu, zmodyfikowałam trochę Twój projekt, bo jakoś "nie czuję" tych placyków za rabatami - jak przejdę się po działce, to nie potrafię sobie ich tam umiejscowić i mam wrażenie dziury. Mam nadzieję, że się nie gniewasz

Zostawiłam basen w tym samym miejscu, żeby powstał tam placyk, który poza sezonem basenowym byłby miejscem na jakąś ławeczkę w sąsiedztwie kwiatów
Za rabatą schowalabym piaskownicę i resztę dziecięcego bałaganu.
Nie mam tylko pomysłu jak poprowadzić ścieżkę z domu do domku narzędziowego.

Co o tym myślicie? Trzyma się to qpy? A propos - dzisiaj miałam dostawę (tyle radości z byle... qpy)
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 14:20, 17 lis 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Ogródek warzywny doczekał się krawężnika, obornika i mączki bazaltowej

A to przedogródek -jest tu około pół ara. Dałam tu 10 kg mączki, miejsca pod rabaty wysypane korą. Czekam jeszcze na obornik.

Skończyłam też kopać pas pod szmaragdy z jednej strony działki. Po ostatnich deszczach kopało się bardzo głęboko.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 13:32, 26 lis 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Dzisiaj o świcie na działce stanął domek narzędziowy


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies