Gdzie jesteś » Forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Znalezione posty dla frazy "bartek_s1992"

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 14:19, 29 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
W takim razie ruszam w piątek Sypaliście zimię po tej wertykulacji ?
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 07:20, 29 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Czy do drzewka cupressus wilma trzeba jakąś specjalną ziemię o specjalnym odczynie ??

Bartek jeszcze u nikogo nie widziałam tego drzewka one na zewnątrz przemarzają. Tu masz więcej na temat uprawy http://www.wszystko.pl/produkty/cupressus-goldcrest-wilma-bol-op-stam,3295,74421
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 20:41, 28 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Serio nikt mi nie pomoże ??
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 19:53, 28 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Czy do drzewka cupressus wilma trzeba jakąś specjalną ziemię o specjalnym odczynie ??
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 18:23, 28 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam,
zakupiłem dwie sztuki cupressus wilma który mam zamiar wsadzić do dużych donic przy wejściu. Jaką ziemię najlepiej kupić aby dobrze rosły ?
Pozdrawiam
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 18:23, 28 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam,
zakupiłem dwie sztuki cupressus wilma który mam zamiar wsadzić do dużych donic przy wejściu. Jaką ziemię najlepiej kupić aby dobrze rosły ?
Pozdrawiam
Kłopoty - problemy z trawnikiem 18:21, 28 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam,

czy istnieje konieczność sypania ziemii po wertykulacji ? Jeśli tak to jaką ziemię najlepiej sypać ? W piątek będę pierwszy raz przeprowadzał wertykulację, nie mam doświadczenia.
Proszę o radę.
Nowe alejki w ogrodzie 18:38, 27 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
To nie jest żadna reklama kostki .... po prostu inspiruję się tymi zdjęciami i na ten wzór chcę coś podobnego wymodzić u siebie ... roślini i tak zostaną a nawet jeszcze dołożę ich więcej
Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 18:28, 27 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Ponawiam pytanie poprzednika. W piątek mam w planie wykonać wertyulację wertykulatorem spalinowym. Nigdy tego nie wykonywałem, mam nadzieję że sobie poradzę. Kilka pytań:
1- proszę o jakąś radę co do obsługiwania tego sprzętu, tj. jak głęboko wertykulować, czyt można cofać srzęt podczas pracy
2 - czy jest konieczność sypania ziemii po tym zabiegu ? Jeśli tak to jaką ziemię najlepiej sypać ?
3 - kiedy nawozić trawnik po przeprowadzonym zabiegu ? Jaki nawóz stosować ? Może być nawóz używany do pól uprawnych typu polifoska ?
Nowe alejki w ogrodzie 21:00, 26 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
To są alejki kojego koleki a kilka jest mojego wujka więc nie wiem w czym problem. Zdjęcia robione osobiście.
Nowe alejki w ogrodzie 19:58, 26 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Nie bardzo rozumiem, założyłem temat bo proszę o radę na temat metamorfozy w ogrodzie, takiego tematu nie było jeszcze więc założyłem.
Nowe alejki w ogrodzie 19:58, 26 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Nie bardzo rozumiem, założyłem temat bo proszę o radę na temat metamorfozy w ogrodzie, takiego tematu nie było jeszcze więc założyłem.
Nowe alejki w ogrodzie 19:29, 26 mar 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Chciabym wykorzystać te pomysły poniżej do swojego ogrodu


Chyba powyżej te pomysły były. Wejdź na stronę główną. Po prawej stronie, znajdziesz tzw. słowa główne. Danusia wszystko tłumaczy. Jeśli to za mało, pytaj w wątkach tematycznych.
Nowe alejki w ogrodzie 19:21, 26 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Chciabym wykorzystać te pomysły poniżej do swojego ogrodu
Nowe alejki w ogrodzie 19:00, 26 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam,

mam a planie przeprowadzić zmmiany w ogrodzie, wyrzucić obecne płyti i położyć kostkę typu creativ (szara z białymi paskami). Proszę o poradę jak poprowadzić alejki w moim ogrodzie, chciałbym aby to było praktyczne, z miejscami gdzie można posadzić jakieś krzewy ozdobne.Planuję poprowadzić główną alejkę (zdjęcie 1) w stylu fali. W okolicach studni chciałbym zroboć jakiś wpust (koło lub łezka) gdzie będę mógł wsadzić jakieś ładne drzewko lub krzew ozdobny.
Pytanie co z pozostałą częścią ? Macie jakieś pomysły ? Bardzo proszę o pomoc.
Na samym dole zdjęcia pomysły które chciałbym wykorzystać i zrobić coś w tym stylu w moim ogrodzie.



POMYSŁY KTÓRE CHCĘ WYKORZYSTAĆ:




Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 18:18, 22 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)


Moje preferencje są takie że bardzo podobają mi się iglaki, w szczególności takie które można po jakimś czasie przyci-nać i formować z nich różne kształty np kule. Ta rabata jest szeroka na około 8-9 metrów, prostopadle do niej biegnie podobna a rosną w której rosną duże tuje uformowane na kole i choinki.
Tych większych tuji raczej już nie da się przesadzić bo już mają kilka lat a nie chcę uszkodzić korzeni

Jedyna rabata iglakowa, która przychodzi mi do głowy to jedna z rabat pokazana przez Szefową

Najlepsze do cięcia są cisy i bukszpany
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 15:07, 22 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
kamila66 napisał(a)

O właśnie takie śmiecenie miałam na myśli
Tu cały artykuł na ten temat
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

Na tej rabacie zagrało coś nie tak. Wysokie tuje masz z przodu a niskie z tyłu. Chyba, że front rabaty jest w stronę płotu.
Co byś tu chciał? Drzewa, trawy, byliny, hortensje, róże jakie masz preferencje ? Musisz też napisać jaka szeroka jest ta rabata inaczej trudno coś doradzić.
Popatrz może coś wpadnie ci w oko frontowa rabata "ogrodu z lustrem"
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=231
Tutaj jest kilka wskazówek jak postępować http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/374-planowanie-zmian-na-rabatach-i-w-ogrodzie


Moje preferencje są takie że bardzo podobają mi się iglaki, w szczególności takie które można po jakimś czasie przyci-nać i formować z nich różne kształty np kule. Ta rabata jest szeroka na około 8-9 metrów, prostopadle do niej biegnie podobna a rosną w której rosną duże tuje uformowane na kole i choinki.
Tych większych tuji raczej już nie da się przesadzić bo już mają kilka lat a nie chcę uszkodzić korzeni
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 12:50, 22 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Rabata 1 - co kłaść po korę ? Tam jest taka ciemna agrowłóknina. Jakie krzewy polecacie tam posadzić aby to się wszystko ładnie komponowało ?

Rabata 2 - Proszę o propozycje jaką metamorfozę przeprowadzić aby nabrało wyglądu

RABATA 1:


O właśnie takie śmiecenie miałam na myśli
Tu cały artykuł na ten temat
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

Na tej rabacie zagrało coś nie tak. Wysokie tuje masz z przodu a niskie z tyłu. Chyba, że front rabaty jest w stronę płotu.
Co byś tu chciał? Drzewa, trawy, byliny, hortensje, róże jakie masz preferencje ? Musisz też napisać jaka szeroka jest ta rabata inaczej trudno coś doradzić.
Popatrz może coś wpadnie ci w oko frontowa rabata "ogrodu z lustrem"
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=231
Tutaj jest kilka wskazówek jak postępować http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/374-planowanie-zmian-na-rabatach-i-w-ogrodzie
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 10:11, 22 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
A co zamiast trawy ? kora czy jakieś kamyczki ?


Bartek, czytaj ze zrozumieniem. Napisała ci szefowa, że cyt. " Posadzić trzmielinę Fortunego 'Emerald'n Gold' jako wypełnienie tej rabaty"
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 09:01, 22 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
A co zamiast trawy ? kora czy jakieś kamyczki ?
Mi osobiście bardzo podobają się kule bukszpanowe ale żeby taka urosła trzeba sporo czasu ... Albo inne iglaki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies