Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 07:26, 28 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
No niezłe buszowisko masz, tylko chodzić i podziwiać te różane cudeńka. I pomyśleć że jeszcze niedawno to był nieużytek. Mi wpadł w oczy powojnik o kwiatach jak dzwoneczki, śliczności
Iwona, jeszcze tylko warzywnik i wgłębnik . I ścieżki. Potem już sobie będę cyzelować ten busz Albo i nie, tylko będę leżeć i koić wzrok
Powojnik nie wymaga nic prócz miejsca i podpory Nawet go przycinać nie trzeba, bo on bylinowy No co, Ty nie znajdziesz miejsca?!?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 07:56, 28 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Weekend ciepły był, słoneczny, udało mi się trochę popracować, choć uczciwie przyznaję - udało mi się również trochę poleniuchować Książka czytana w ogrodzie smakuje inaczej
Zaczęłam pierwsze "sianokosy" . Przycięłam kocimiętkę i szałwię lekarską po kwitnieniu. Kocimiętka jeszcze tłoczy, więc było to cięcie częściowe, ale ponieważ pokłada się na maxa i działa mi na nerw, to zaczęłam ją redukować. Na bieżąco przycinam przekwitłe różyczki.
Wbiłam nowy słupek dla klona ściętolistnego, bo skubany poszedł mocno w górę, a wiotki jak trzcinka. Teraz ma mocną podporę.
Wyściółkowałam słomą miskantową ogórki i pomidory. Co prawda, chwasty spod niej wyłażą i tak, ale jakby ich mniej . No i ziemia jednak dłużej trzyma wilgoć. Ogórki już duże, piękne, dostały podpórki, bo wąsy pokazują Cieszę się ogromnie Pojawiła się też pierwsza malutka cukinia
Pomidory kwitną na całego. Dostały wzmocnienie w postaci gnojówki ze skrzypu - od razu nastawiłam nową. Muszę też nastawić tradycyjną gnojówkę wrotyczową, ma dużo potasu, dla owocujących jak znalazł

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 08:04, 28 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
galgAsia napisał(a)
Spiesznie donoszę , że opisy prawdę mówiły: zapach słodki, ale bardzo subtelny. Fakt, dwa kwiatki za mocno pachnieć nie mogą . Może jak będzie ich więcej, wzrośnie moc woni. Ale i te dwa kwiatki miały branie, że hej! Cały czas oblegane przez bzyki

No to mnie namówiłaś
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 08:21, 28 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zdobyłam piękne cebule lilii martagon Fairy Morning, muszę im znaleźć miejsce, najlepiej docelowe, bo lilijki wybredne, długo się aklimatyzują. A, istotna wiadomość - lubią podłoże zasadowe, więc dolomit albo mielone skorupki jaj.
Posprzątałam pod pergolą. I tu ku przestrodze: wszystkim, którym w ub. roku podobały się moje płytki z kamyków donoszę, że jest problem. Oczywiście można to było przewidzieć - z chwastami. Wysiały się na potęgę między kamyki. Najpierw myślałam, żeby je wypalić. NIE - kamyki przyklejone do plastikowej siatki. Potem - potraktować wrzątkiem. NIE - u mnie wszędzie jest pełno dżdżownic, nie ugotuję biedaczek.... Skubałam, skubałam, aż wyskubałam. Po sezonie planuję przykryć wszystko czarną szmatą - na coś się przyda To chociaż nic się nie nasieje...

I to by było na tyle. Aaa, jeszcze coś - klika razy widziałam u siebie cudnego motyla mieniak tęczowiec. Szybki był niezwykle, nie zdążyłam go sfotografować. Ależ pięknie mieniły się jemu skrzydła
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:21, 28 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

No to mnie namówiłaś
No to się cieszę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kawa 12:45, 28 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
oj Galgasiu no ja nie różana ale kilka krzaczków mam
nie lubie pielęgnacji róż nie lubię wszystkiego tego co kłuje niestety
no i nie lubię róż pnących chociaż kiedyś takie 2 miałam
piękny busz masz

au mnie tez był jakiś ładny motyl którego pierwszy raz widziałam muszę poszukać o to za jeden


edit.
no ameryki nie odkryłam rusałka pawik i modraszek ikar

ale rusałkę widziałam u siebie pierwszy raz i do na dodatek w ilości 3 sztuk
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 12:46, 28 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
No to piękny miałaś weekend. Marzę o polegiwaniu z książką, ale to jeszcze nie teraz. Nagromadziło mi się trochę zaległości.
Miłego tygodnia, a te zapowiadane fale upałów niech Cię omijają szerokim łukiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 14:52, 30 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jestem baaardzo zadowolona - pada deszcz Po kolejnych dwóch dniach upałów powyżej 30C woda była już bardzo potrzebna. Będzie można podsypać różom drugą dawkę nawozu. Warzywa ruszą z kopyta.

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:54, 30 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kawa napisał(a)
oj Galgasiu no ja nie różana ale kilka krzaczków mam
nie lubie pielęgnacji róż nie lubię wszystkiego tego co kłuje niestety
no i nie lubię róż pnących chociaż kiedyś takie 2 miałam
piękny busz masz

au mnie tez był jakiś ładny motyl którego pierwszy raz widziałam muszę poszukać o to za jeden


edit.
no ameryki nie odkryłam rusałka pawik i modraszek ikar

ale rusałkę widziałam u siebie pierwszy raz i do na dodatek w ilości 3 sztuk
Ja też nie przepadam za kłuciem Ale nie kłują bez przerwy Oglądanie i wąchanie nie boli - i to mi wyrównuje wszystko
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 14:56, 30 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
ależ cukinie, już do jedzenia dobre
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies