Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Pszczelarnia 19:31, 12 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Nie tylko ciebie znośna pogoda wygnała w plener.
Ja posadziłam dzisiaj derenia chińskiego. Wiem że to głupia pora, styczeń, ale przy takiej pogodzie tak mnie korciło że pomyślałam że nie zaszkodzi. Jak tak będzie ciepło to do końca zimy posadę wszystkie zadołowane drzewa


Dobry plan. I ja tak sobie myślę, że do wiosny zdążę posadzić, nawet nie dołowałam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 19:59, 12 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
galgAsia napisał(a)
Nie jestem sportsmenką Poczułam się po prostu zupełnie "zardzewiała"
Ruch na świeżym powietrzu lubię bardzo, ale łazić w deszczu to już nie... Ostatnio u mnie padało nad wyraz często, a ja - z przyczyn różnych - trochę zastygłam w bezruchu... Teraz z tym walczę

Dobrze, że padalo bo rośliny napite i wód gruntowych w sezonie nie będzie brakować, nie ma śniegu, susza może się dać we znaki więc z deszczu trzeba się cieszyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 11:09, 13 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rany, zaczyna się ruch jak na przedwiośniu - sadzenie, przesadzanie, przycinanie... Mam mieszane uczucia, jakoś mi ta aktywność ogrodowa nie pasuje do kalendarza... Nie mówiąc już o tym ,że na razie nie odczuwam nagłego przypływu sił witalnych. Chyba zostanę w ogonie tego przyspieszenia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:13, 13 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dobrze, że padalo bo rośliny napite i wód gruntowych w sezonie nie będzie brakować, nie ma śniegu, susza może się dać we znaki więc z deszczu trzeba się cieszyć

A pewno, że dobrze , ja tam nie mam nic przeciwko, zwłaszcza, że lubuskie należy do regionów z największym deficytem wody . Ostatnio w moim mieście zbudowano nowe zbiorniki podziemne, żeby gromadzić i wykorzystywać wodę opadową, bardzo mi się to podoba
Ale zawsze deszcz to mała wymóweczka i usprawiedliwienie, prawda?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:36, 13 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ruszyła produkcja kiełków! Siać jeszcze nie można, to chociaż sobie popatrzę na kiełki w kiełkownicy



Chociaż pogoda za oknem taka, że jakieś rzodkiewki można by sypnąć... Ech, naprawdę zgłupieć można
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Tamaryszek 14:12, 13 sty 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Dzień dobry po raz pierwszy! Ja tu z życzeniami na Nowy Rok, a rozmowy toczą się wokół tematów całkiem wiosennych. Póki co, ja także ograniczam się do kiełków, chociaż wczoraj w ogrodzie układałam ceglane obwódki.
Ale - powinnam zacząć od tego, że bardzo się cieszę, że trafiłam do Ciebie. Świetnie piszesz, zarażasz dobrą energią, a Twoja kreatywność budzi podziw. Z wielkim zainteresowaniem będę obserwować, jak zmieniasz swój kawałek świata - kawałek nieduży, ale, jak już zauważono, z potencjałem (intryguje mnie ten Twój zapuszczony/a może już nie? wgłębnik z jabłoniami).
Pozdrawia serdecznie wielbicielka zawilców!
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
galgAsia 16:19, 13 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iza, jak miło Cię gościć Pierwszy raz na wątku, bo w realu już się spotkałyśmy- to ja, ta spóźnialska ze spotkania u Kwartecika we wrześniu
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa, choć są chyba trochę na wyrost...
Wgłębnik jeszcze zapuszczony , choć trochę odchwaszczony. Przygotowuję się do cięcia jabłonek, na razie chłonę teorię . Postanowiłam zacząć działania od strony żywopłotu, a wgłębnik - przynajmniej na początku - trochę przy okazji.
Zapraszam, zaglądaj do mnie częściej
Wielbicielka zawilców odwzajemnia pozdrowienia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 18:20, 13 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
Chyba zostanę w ogonie tego przyspieszenia


O! To już nie będę tak samotnie się czuła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 18:43, 13 sty 2020


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


O! To już nie będę tak samotnie się czuła.


I ja! Nie tylko z powodów wrodzonego lenistwa (niestety, niestety) ale i przezorności.
____________________
Komendówka
galgAsia 19:37, 13 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ha, normalnie DREAM TEAM! Ogony rządzą
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies