Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » +Energy House nowoczesny i jego ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

+Energy House nowoczesny i jego ogród

Gardenarium 16:35, 09 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dzinks0 napisał(a)

Chęć obsadzenia zachodniej strony wynika z widoku, tj garażu sąsiada. Dlatego brzozy rosłyby max na taką wysokość. Zaraz za garażem a od tarasu mamy super widok na zachodzące słońce tuż nad horyzontem, więc tam już o wiele niższe by coś rosło.
widziałem brzozy u innego tak właśnie na 4m przycinane i od dołu tez nie mają tylko gołych pni. świetnie są zagęszczone, dlatego taki pomysł.


Brzozy, hmmm. brzozy brzozami, ale czy wiesz jak będą wygladały za 15 lat? Od dołu będą miały tylko pień biały, a korona pójdzie wysoko więc nici z zasłonięcia. Sąsiad ma, pokaż co zrobił, powiemy czy ok.

Musisz naśladować sąsiada? Bądź kreatywny, pokaż sąsiadowi klasę A nie papugowanie.

Naprawdę jest tyle lepszych drzew do tego celu, a tu akurat brzozy i brzozy.
No to może odmianowe brzozy np. Betula 'Doorenbos' a nie zwykła Betula.

Zdjęcia

Ma większe liście i wielopniowy egzemplarz da więcej gęstwiny.

Cięte brzozy będą po prostu "kalekami" a nie drzewami. Twoje działanie określiłabym jak "koń pod górę" i nie dasz sobie powiedzieć.

Posdź graby kolumnowe, buki kolumnowe, lub żywopłot formowany na wysokość płotu a nad nim drzewa szpalery jak masz kasę na takie formowane płaskie drzewa. Brzozy nijak się mają do tego co piszesz :minimalistyczny. Nijak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzinks0 20:11, 10 paź 2019

Dołączył: 05 paź 2019
Posty: 17
Fakt, nie jestem w stanie powiedzieć jak będą wyglądały za 15lat.
W sobotę będe miał zdjęcia to wrzucę.
Te płaskie formowane to jaki gatunek masz na mysli?
____________________
dzinks0 +energy house nowoczesny i jego ogród
Ania111 20:55, 10 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam serdecznie ,

Niestety nie posiadam takiej wiedzy jak tu obecne ogrodniczki ,
I w związku z tym na chwilę obecną nie pomogę ,
Będę jednak kibicować i zaglądać
Powodzenia
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gardenarium 07:05, 11 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dzinks0 napisał(a)

Te płaskie formowane to jaki gatunek masz na mysli?


Jest wiele w ofercie.

Graby, ambrowce, lipy, platany a nawet widziałam śliwy wiśniowe o bordowych liściach uformowane na płasko. Oprócz koloru liści, mają jeszcze mnóstwo kwiatów wiosną. To dopiero byłby spektakl, a nie pokaleczone brzozy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 09:30, 11 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Doskonały żywopłot formowany można uzyskać z morwy często wykorzystywanej przez sadowników do osłony sadów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 12:24, 11 paź 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8296
Racja, widziałam z penduli, fajnie to wygląda.
____________________
ogród pod lasem
sylwik69 19:31, 13 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ja także posadziłabym kolumnowe drzewa bryła budynku,aż się o nie prosi
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
dzinks0 06:34, 03 mar 2020

Dołączył: 05 paź 2019
Posty: 17


A taka jest koncepcja nawierzchni. Teraz z płyt tarasowych, podjazd też pewnie z jakiejś dużej kostki. Jakie rośliny posadzilibyście na wjeździe i w tych donicach?
____________________
dzinks0 +energy house nowoczesny i jego ogród
dzinks0 13:51, 06 wrz 2020

Dołączył: 05 paź 2019
Posty: 17
Zrobiliśmy już ogrodzenie i tarasy, trzeba bylo nawieźć ziemi. Czekamy aż trochę usiądzie. Od strony sąsiada dopiero teraz możemy posadzić cis i te brzozy.
Wyczynem jest ukrycie części warzywnej bo chcemy coś ekologicznego własnego mieć. Jedynym pomysłem, jest posadzenie znów jakiegoś żywopłotu lub wysokie trawy-Miskanty.
Jak macie rozwiązane miejsce na grill? Bo planujemy paleniskowy, który bedzie stał tam cały rok - bo niemamy miejsca by gdzieś go chować.
A teraz tak to wygląda domek (stare zdjęcia). Wokół niego płaska wyplantowana ziemia.




Pod te cisy pójdzie agrowłóknina i kora. A co dać pod te brzozy? Generalnie wolałbym dać też korę by nie kosić tam trawy, ale tak szeroko na ok 3m korę to trochę głupio będzie chyba wyglądać? Jak tam zrobić a może coś posadzić by zarosło?
____________________
dzinks0 +energy house nowoczesny i jego ogród
dzinks0 06:48, 24 maj 2021

Dołączył: 05 paź 2019
Posty: 17
Macie pomysł gdzie dać małe krzewy owocowe typu maliny, poprzeczki, borówki?
____________________
dzinks0 +energy house nowoczesny i jego ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies