Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 16:16, 30 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dowody pączków



pączki w tle


____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 16:27, 30 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dziękuję Marzenko. Twój ogród zainspirował mnie i już wiem co posadzę przed ekranem z cisów, których jeszcze nie znalazłam ale znajdę
Od tyłu beda cisy, potem przeplatanka róż white fairy i miskantów morning light (chyba, że jakieś brązowe carexy) a z przodu rabaty niski żywopłocik z bukszpanów albo trzmielin, które mam już w donicach. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć efekt przelewania się róż przez żywopłot.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 16:35, 30 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
i moje "kosmiczne" kwiatki

____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 16:39, 30 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
pączek hortensji, która postanowiła powtórnie zakwitnąć
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 17:16, 30 cze 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Śliczne kosmiczne kwiatki ... pączki w tle też bardzo sympatyczne ... moje lime mają pączki ,ale bardzo malunie jeszcze
____________________
ogród magdalenka
stychaz 18:43, 30 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
i obiecany przepis na tartę (wersja dla leniwych):

Składniki:
paczka ciasta francuskiego,
1 paczka mrożonych brokułów lub 1 duży brokuł
3-4 pory
30 dek wędzonego boczku
3-4 jajka
300 ml śmietany 18%
20 dek żółtego sera
odrobina oleju
3/4 szklanki mleka
forma na tartę lub jakakolwiek inna powinna mieć głębokość ok 15 cm
(folia aluminiowa, fasola)

Przygotowanie:
ciasto należy rozwałkować i wyłożyć na na wcześniej wysmarowana olejem formę. Należy to zrobić tak aby brzegi ciasta wystawały poza brzegi formy. Ciasto należy ponakłuwać widelcem. Piekarnik rozgrzewamy do 210 stopni. Na ciasto wykładamy kawałki foli aluminiowej, tak aby całe ciasto było nią pokryte (łącznie z bokami). Na folię wysypujemy fasolę, tak aby przykryła całe dno formy. Chodzi o to aby obciążyć ciasto podczas pieczenia. Wstawiamy ciasto do piekarnika na ok 25 minut. Po tym czasie zdejmujemy z ciasta folie wraz z fasolą i wstawiamy jeszcze na ok 20 minut. Należy kontrolować aby brzegi się zbyt mocno nie przypiekły.
Brokuła dzielimy na różyczki i gotujemy na parze, tak aby się nie rozciapał. Boczek kroimy w kosteczkę, pory w plasterki. Boczek podsmażamy i przekładamy do półmiska. Na "boczkowym" tłuszczu podsmażamy pory. Następnie wykładamy je na ciasto, na pory kładziemy ugotowane różyczki brokuła. Wykładamy podsmażony boczek. Mieszamy śmietanę z jajkami. Dodajemy mleko. Doprawiamy do smaku pieprzem i solą. Zalewamy tartę. Ser trzemy na tarce lub drobno kroimy. Posypujemy nim tartę. Wstawiamy wszystko do rozgrzanego piekarnika do 180 stopni na pół godziny. Po wyjęciu tarta musi przestygnąć. Smacznego

____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 19:16, 30 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
noemi napisał(a)
... moje lime mają pączki ,ale bardzo malunie jeszcze


Doczekałaś się
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Syla 23:04, 30 cze 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
stychaz napisał(a)
Dowody pączków



pączki w tle




Ostatni pączek najbardziej urodziwy witaj ogrodniczko
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
stychaz 14:52, 01 lip 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj Sylwio uroda ostatniego pączka trochę przygaśnie pod koniec tego tygodnia jak tylko moje limki w pełni rozkwitną. Oj już nie mogę się doczekać

Może uda mi się dzisiaj pstryknąć moją anabellkę z przedgródka. Jeden kwiat jest gigantyczny. Będę tylko musiała uważać, żeby sąsiedzi mnie nie przyuważyli, bo już i tak jak coś sadzę i przesadzam, to patrzą na mnie dziwnie
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 13:46, 03 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Justyna pokaż przedogródek please ... sąsiedzi nie będą wiedzieli o co chodzi
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies