Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

Pokaż wątki Pokaż posty

Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

popcorn 11:45, 28 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sanka super działasz! Dopinguję! Jaka to odmiana szałwii, cudo!

Wolałabym żeby moje hosty nie kwitły, ale przegapiłam powinnam wyciąć kwiatostany... może i tak to zrobię

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Sanka 22:37, 28 lip 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Karola niestety szałwię kupowałam w tamtym roku jak jeszcze nie wiedziałam, że powinno się patrzeć na odmiany i nazwy

Mi kwiaty host nie przeszkadzają ale już np. juki wolę jak są bez kwiatostanów.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Jagodaa 07:47, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Witaj Sanka

Zazdroszczę przygotowań wstępnych, tego porządnego przygotowania gleby pod rabaty. Ja się niestety za bardzo pośpieszyłam, a glebę mam ubogą.

Pięknie Ci powojnik kwitną. Podzielisz się tym przepisem na miksturę? Mój po wsadzeniu do gruntu stanął w miejscu... A w doniczce bardzo szybko przyrastał.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Sanka 02:37, 31 lip 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Jagoda,
My powojniki wsadzaliśmy rok temu. Kupiliśmy je i przed sadzeniem okazało się, że co chwila były przymrozki, później coś wypadło..., więc trzymaliśmy przez miesiąc w doniczkach w mieszkaniu. Urosły strasznie. Po wsadzeniu do gleby myslałam, że nic z nich nie będzie. Więc dokupiłam kolejne i powsadzałam pomiędzy. I znów to samo stanęły i nic nie rosło a wręcz trochę oklapły przysychały.
Na zimę solidnie je zakopczykowałam.
Wiosną wszystkie 12 zostało ściętych na maksa przy ziemi. Nawet te, które nie lubią ostrego cięcia.
Podsypałam je miksturą. Przepis znaleziony u Helen:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/9716-hortensjowo?page=159

nie wtykałam tylko tych tabletek.
"Nogi" mają naturalnie zacienione przez tuje.
W tym roku tak silnie urosły, że przerosły ogrodzenie. Niektóre pod ilością kwiatów aż sie połamały. Płotek przy tych przyrostach okazał się za niski
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Jagodaa 08:00, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dziękuję bardzo. Niecodzienna ta mieszanka , ale efekty spektakularne! Zapisałam sobie w notatkach.

U mnie w nogach sesleria więc też da cień, jak kępy się zetkną. Liczę, że na wiosnę będzie, jak u Ciebie, że się zbierze po tym zastoju.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
sylwik69 21:37, 19 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gdzie zniknęłaś Aniu??? wracaj
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
LIDKA 15:33, 10 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
fajnie nsie zapowiadał ogród i watek. Ania wracaj i pokaz co tam podziałałaś
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies