Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Szarobialy 14:02, 20 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Witam.
Poczytałam, poprzeglądałam Twoje ostatnie strony i uświadomiłam sobie dobitnie, że nic nie wiem o ogrodnictwie. "Wiem, że nic nie wiem" to już coś, choć niewiele.
Chyba mi życia już nie starczy, żeby się nauczyć.
Pozdrawiam
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Gocha 14:57, 20 wrz 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Też mi sie bardzo podoba penstemon z żurawką. Mój penstemon kwitnie stanowczo za krótko i jest bardzo wysoki- muszę mu dlatego zmienić miejscówkę. Fajne rewolucje robisz w ogrodzie. U mnie kilka karp leszczyn czeka na wykopanie. Większość spróchniałych to będzie łatwiej to zrobić . Ale muszą czekać w kolejce na wolny czas. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Milka 15:15, 20 wrz 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Widzę, że podobnie działamy nawet bez umawiania ha, ha
U mnie brunery też wylazły....i to w tym samym miejscu, co rok temu żurawki, potem azalie, zawsze to miejsce, chyba coś tam siedzi jednak. Inna sprawa, że ślimaki, jakies małe zielone gąsienice liście róż zżerają, dziś rano jakąś kosmatą gosięnicę ubiłam przy zjadaniu bodziszków, a przy okazji wykopków znalazłam larwy opuchlaka tam, gdzie absolutnie się nie spodziewałam, wprawdzie 1, ale kto wie ile jest.
Pokaż cisy nowe.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Wieloszka 15:22, 20 wrz 2016


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Mistrzowskie kompozycje bylinowe, podziwiam Pszczółko!
Rabaty pod drzewami tak rzadko pokazujesz, a są "na bogato".
Cisa "Brzeg" nie znałam, rzeczywiście ciekawy.
Szkoda, że o rutewce doczytałam dopiero teraz - zasuszyłam wszystkie 5 szt. kupione na kiermaszu za niemałe pieniądze. Teraz zastanawiam się nad zawilcami. Kuszą mnie od 2 lat, a u Ciebie są naprawdę zachwycające.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
AgnieszkaW 16:21, 20 wrz 2016

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749













Ewo, pamiętasz nazwę tej funkii (a może miodunki lub jeszcze coś innego) o srebrnych liściach - śliczne to jest
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Konieczki 16:29, 20 wrz 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
No to mamy podobne rodki Ewo .
U Anuli czytałam rady Toszki, dziś u Ciebie - będę walczyć z moim. Liście gubi w tempie zastraszającym, aż żal patrzeć.

Piękne ujęcia
____________________
Zielonym do góry... :)
Pszczelarnia 17:02, 20 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaW napisał(a)


Ewo, pamiętasz nazwę tej funkii (a może miodunki lub jeszcze coś innego) o srebrnych liściach - śliczne to jest


Miodunka 'Majeste'. Wyobraź sobie, że ten rządek otrzymałam z podzielenia wiosną jednej kępki. Ta odmiana nie mdleje tak z braku wody ale też ma rozproszone światło słoneczne zachodnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 17:04, 20 wrz 2016

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, dzięki za odpowiedź
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Pszczelarnia 17:04, 20 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)
Widzę, że podobnie działamy nawet bez umawiania ha, ha
U mnie brunery też wylazły....i to w tym samym miejscu, co rok temu żurawki, potem azalie, zawsze to miejsce, chyba coś tam siedzi jednak. Inna sprawa, że ślimaki, jakies małe zielone gąsienice liście róż zżerają, dziś rano jakąś kosmatą gosięnicę ubiłam przy zjadaniu bodziszków, a przy okazji wykopków znalazłam larwy opuchlaka tam, gdzie absolutnie się nie spodziewałam, wprawdzie 1, ale kto wie ile jest.
Pokaż cisy nowe.


Ireno, cisy posadzone ale wszystko wokół nie nadaje się do pokazania, bo nie skończone i nic nie widać jeszcze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:05, 20 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaW napisał(a)
Ewo, dzięki za odpowiedź


To zobacz jeszcze PW.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies