Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

yolka 18:57, 10 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ewo przyszłam z rewizytą, dawno nie byłam, naprawdę dawno...ech, czytam, że pszczółki aktorki masz zaraz idę zobaczyć zwiastun filmu.
Sweterek w Twoich kolorach skończony (pokazałam)
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mirka 20:18, 10 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ewo nasionka dostałam tak oznaczone .Jedna to rudbekia a to drugie co to nie znam.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Wendy79 21:32, 10 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Na moje oko to arcydzięgiel
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 10:07, 14 lut 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewcia czy wiosna zagląda już do Ciebie ?? U mnie nawet powiewu jej nie ma
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 13:02, 14 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
pestka56 napisał(a)
Kot wie lepiej jak zwykle


I to jest cała prawda o moim ogrodnictwie. Bez pomocy "wytyczaczy" ani rusz.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:04, 14 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mirka napisał(a)
Ewo nasionka dostałam tak oznaczone .Jedna to rudbekia a to drugie co to nie znam.


Jak zwykle poplątałam naklejki: Mirko, otrzymałaś rudbekię 'Cherry Brandy' i jeżówkę palidę ale nie pytaj co jest co? Pokażesz, co było w kopercie arcydzięgla? Mam nadzieję, że jednak jezówka/rudbekia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:06, 14 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sima napisał(a)


Dawno tam nie byłam
Ślicznie jak zawsze

Cały czas w schronisku podają ten kiepski rum do herbaty, czy się poprawiło? (żeby było jasne i tak piłam )


Oj nie wiem. Ostatnio unikam schroniska (tłok). Ale klimat ten sam - wspaniały, dawny, swobodny. To najpiękniejsze wg mnie schronisko sudeckie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:10, 14 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anka_ napisał(a)
Ewo pisałaś o robieniu sadzonek z łubinów- możesz mi powiedzieć jak to robisz i kiedy? Bo zamówiłam kilka kolorów i bardzo bym chciała je rozmnożyć.


Ania, Ty pewnie otrzymasz kawałek kłącza w torfie w plastikowym woreczku.
Najpierw musisz je posadzić do gleby (ciepłej najlepiej, gleba jest ciepła jak widać trawkę zieleniejącą). I pielęgnować rok aż korzeń przyrośnie. Następnej wiosny (gleba ciepła - dla mnie temperatura gleby przy bylinach ma duże znaczenie) wykopujesz i widzisz takie korzenie pietruszkowe na głównej karpie, odrywasz i sadzisz na nowe miejsce, obficie podlewając.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:15, 14 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)
Ewcia czy wiosna zagląda już do Ciebie ?? U mnie nawet powiewu jej nie ma


Agato (zdrowiej), śniegu i mrozu nie brakuje ale ptaki i koty wiedzą swoje. Idzie przedwiośnie (lubię bardziej niż wiosnę). Kocham przedwiośnie z dereniami, przebiśniegami, ciemiernikami, leszczyną, roztopami w lasach.

Zimowo odpoczywam i jeszcze mówię "chwilo trwaj".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anka_ 13:33, 14 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pszczelarnia napisał(a)


Ania, Ty pewnie otrzymasz kawałek kłącza w torfie w plastikowym woreczku.
Najpierw musisz je posadzić do gleby (ciepłej najlepiej, gleba jest ciepła jak widać trawkę zieleniejącą). I pielęgnować rok aż korzeń przyrośnie. Następnej wiosny (gleba ciepła - dla mnie temperatura gleby przy bylinach ma duże znaczenie) wykopujesz i widzisz takie korzenie pietruszkowe na głównej karpie, odrywasz i sadzisz na nowe miejsce, obficie podlewając.
Ewo dziękuję ci bardzo. Naiwnie myślała, że jakaś łodyżka z piętką... tak na szybko się da... ale poczekam. Nasionka też zamówiłam. Ale ponoć te siane na wiosnę zakwitną w przyszłym roku? Nie ma jakiś sposobów na przyspieszenie, np jakbym wysiała już teraz w domu?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies