Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Mirka 09:22, 30 sie 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ewo dla Ciebie kwiatuszki zostawiam Dzięki za nasionka
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
makadamia 09:54, 30 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Zapraszam do Ogrodu preriowego Lianne Pot

Napiszcie, co myślicie o takim typie ogrodu, jak go odbieracie, czy do Was przemawia?


Piszemy tu, czy na wątku tematycznym?

Przyznam się, że mam mieszane uczucia. Dużo zależy od zdjęcia i kadrowania.

Nie wchodząc w szczegóły, powiedziałabym, że rabaty preriowe w ogrodzie - jak najbardziej tak, natomiast preria w ogrodzie - nie za bardzo

Lianne - z tego co widzę - nie stosuje w ogrodzie szkieletów zimozielonych ani architektury ogrodowej, dlatego wolę jednak Pieta Oudolfa, Toma Stuarta-Smitha.

Kilka zdjęć przykładowych:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860701994/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860363280/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860363312/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063861771347/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063861105544/

Tak sobie jeszcze pomyślałam, że może Lianne jest bardziej ogrodnikiem niż projektantem ogrodów i bardziej zależy jej na badaniu roślin i ich kompozycji, niż na całościowym efekcie wizualnym. Czyli trzeba jej ogród bardziej oceniać w kategoriach ogrodu botanicznego niż wypoczynkowego. Wtedy by się zgadzało
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
hankaandrus_44 12:02, 30 sie 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Taki busz mam za płotem na wyciągnięcie ręki. I o ile wiosną i latem jest to do strawienia, to już jesienią jest jedna szaro bura plama, Wcale nie zachwycająca ani w dzień pogodny, ani tym bardziej w słotę. A ile ślimorow z tego chaosu do ogrodów przypełza, lepiej nie mówić.

Jeżeli ktoś ma nadmiar areału, to oczywiście może z nim robić co chce, i nawet z takiego ugoru zrobić medialne show. Ale gdybym zapuściła swoje metry w taki busz, nawet kontrolowany, sąsiedzi by mnie szybko z ogrodów wysiudali.

Uważam, że do oglądania gdzieś, jak najbardziej można polecać, ale u siebie zastosować, raczej nie bardzo.

I zawsze powtarzam: Wolnoć Tomku w swoim domku. Ale z sąsiadami trzeba się liczyć
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gabriela 13:55, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wolę ogród taki jak Wasz, niż ten preriowy, podzieliłam się wrażeniami na wątku.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7942-lianne-s-siergrassen-holenderska-preria?page=2
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 16:09, 30 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Piszemy tu, czy na wątku tematycznym?

(...)


Przepraszam za zamieszanie. Najlepiej w tematycznym.

Pozwolę sobie przenieść nasze wszystkie myśli tam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:55, 30 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)


(...)
a teraz pytanie mam - czy jesienią wycinasz wszystkie byliny?
ja mam dylemat - jak wycięłam to miałam pusto, jak zostawiłam to zimą ciekawie ale znowu nornice też się cieszyły....


Nie wycinam niczego, szkoda mi, lubię ten rozgardiasz późnojesienny i zimowy na rabatach. Pilnuję wtedy tylko kancików.

Nornice się cieszą, bo mogą ryć niezauważone?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
17:03, 30 sie 2017
Pszczelarnia napisał(a)


Nie wycinam niczego, szkoda mi, lubię ten rozgardiasz późnojesienny i zimowy na rabatach. Pilnuję wtedy tylko kancików.

Nornice się cieszą, bo mogą ryć niezauważone?


obejrzałam po łebkach linkowany ogród ...wróce tam jeszcze w chłodniejszym czasie


nornice u mnie tez szaleja ...szlwie kocimietki rózy małe cisy i nawet rozplenice wszystko w powietrzu ...chodziłam ze 2-3 godziny z trutka i przyteptywałam rosliny ...nie przydeptane za dwa dni by omdlały i sie przewróciły ....na łace w tym ogrodzie moze to nie jest problem jak cos wypadnie bo siewki zawładna placem
AgataP 09:11, 31 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)


Nie wycinam niczego, szkoda mi, lubię ten rozgardiasz późnojesienny i zimowy na rabatach. Pilnuję wtedy tylko kancików.

Nornice się cieszą, bo mogą ryć niezauważone?


No właśnie o to mi chodzi, pod bylinami trwa całą zimę nornicowa impreza, wyżarły mi cebulowe... czy one rzeczywiście nie tykają żonkili i narcyzów? może na te się przerzucić...
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 12:35, 31 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)


No właśnie o to mi chodzi, pod bylinami trwa całą zimę nornicowa impreza, wyżarły mi cebulowe... czy one rzeczywiście nie tykają żonkili i narcyzów? może na te się przerzucić...

Nie tykają na pewno. U mnie dookoła starej jabłoni korytarze (nornicowa droga do ciepłej szopy) a cebule żonkili nietkniete.

Ale jak szalały na bylinowej podgryzając to i owo, to cebul lilii (posadzonych w jarzmiankach) też nie ruszały. Może nie znalazły? Albo tylko nieliczne zjadły - trudno mi ocenić. Albo to dobry wpływ jarzmianek?

Co do tulipanów - powoli rezygnuję z nich na rzecz tylko narcyzów. Tulipany robią mi bałagan na rabatach i utrudniają wiosenną pielęgnację. MOże pojawią się ostatecznie tylko jako grządki w skrzyniach na kwiat cięty.
A narcyzy są u mnie tam, gdzie nie trzeba tak intensywnie wzruszać ziemi (w brunerze, pod krzewami i drzewami, na rabatach leśnych).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 13:48, 31 sie 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
mam takie same przemyslenia co do tulipanow, w tym roku nie kupie ani jednego, niech sie zeszloroczne popisza, Natomiast narcyzy na pewno jakies w koszyku wyladuja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies