Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

monteverde 19:44, 21 sie 2017


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pszczelarnia napisał(a)
I trojeść krwistą w pięknym waniliowo-śmietankowym kolorze. Dawno temu wysiałam ją z zakupionych nasion, a ona raczyła się rozrosnąć - jest piękna pod każdym względem i jak każda trojeść - bardzo miododajna.









Masz rację Pszczółko trojeść piękna ogród wypiękniał pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 12:26, 22 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
admete napisał(a)
Ewo jeszcze Cię pomęczę
Robię zamówienie z bylinami, szukam głównie czegoś kwitnącego pod koniec sierpnia, początek września. Może mi coś polecisz? co u Ciebie teraz będzie zaczynało kwitnienie?


Astry - marcinki, michałki - szukaj astrów Frikarta (nie obsychają im liście, nie łapią mączniaka). I innych nowych astrów (np. a. 'Twilight', a. Thomsonii). Z innych 'Marie Ballard' (nowobelgijski) cudna. Mogą być astry bocznolistne (znana już 'Lady in Black') albo wrzosolistne. Warto zwrócić uwagę na astry: amellus 'Veilchenkoenigin' i 'Breslau', cordifolius 'King George', nowoangielski 'Harrington's Pink' i nowobelgijski do kompletu 'Fellowship'.


Nie przepadam za astrami krzewiastymi (dumosus) - trzeba je umiejętnie podsadzać i gubić im "dół". Ale taki a. 'Kristina' - jest urodziwy.

Sadźce - wielkie i bezproblemowe przy dobrej wilgotności.

'Czarci kęs' - właśnie zaczął na fioletowo-liliowo.

Niskie nawłocie (kwitną długo).
Kwitnie też taka ciekawa roślina z prerii: scutellaria incana


Rdesty himalajskie - trzymają fason - łatwo się je trzyma pod kontrolą.

Kirengeszoma godna polecenia zawsze i wszędzie (trzeba okrywać na początku troszkę).

Oraz świecznice wszelkie, polecam tę o zielonych liściach, bordowe bywają kapryśnie co do gruntu (u mnie im źle z kamienistym podglebiem).

I rozchodniki.

Zawilce.

Werbena (także hastata).

I nawet chryzantemy - ale na razie zgłębiam temat (ze szkółki Karla Foerstera przywiozłam ok. 40 etykiet informacyjnych chryzantem, tutaj kieruję swoje myśli do Margaretki od nasionek i pomidorów)) i mam 3 odmiany w warzywniku, raczej na bukiety niż na rabaty.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:28, 22 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
monteverde napisał(a)

Masz rację Pszczółko trojeść piękna ogród wypiękniał pozdrawiam


Ania Monte - jesteś!?

Ogród troszkę się zmienił, lat mu przybywa i uładzenia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:31, 22 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
admete napisał(a)


Ewo dziękuję bardzo za odpowiedź

Ten ciemny kwiatuszek masz z nasion od sary? zamawiasz u niej nasiona?
tak z ciekawości pytam bo mnie wielokrotnie kusiło
i ten kwiat to jednoroczny czy bylina?

ten rdest bardzo mi się podoba, tylko on się chyba rozrasta? - chyba muszę nowe rabaty tworzyć hahahahahaha bo nie mam gdzie wciskać

molini jeszcze nie mam żadnej - ale dzięki Tobie nabędę



Rdest himalajski potrzebuje troszkę miejsca, żeby pokazać swój urok. Nie jest ekspansywny jak te inne.

Tak nasiona zamawiane, to jednoroczny ale może się posiać i można zebrać nasiona.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kawa 14:15, 22 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewuniu
na cytowanej przez ciebie rabacie to nie mr goodbood to rozchodnik odmiany mi nieznanej
ale rośnie jak szalony
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Bogdzia 17:17, 22 sie 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zaglądam czasem choc nie piszę i oglądam piękne zdjecia ale po wizycie u Ciebie same zdjecia nie oddają klimatu ogrodu , bardzo brakuje widoku i szumu strumienia i śpiewu ptaków których u Ciebie było mnóstwo jak byłam.No cóz mam chociaz piękne wspomnienia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 19:35, 22 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Po niedzielnym krzepiącym deszczu zdjęcia tego co, w zasięgu wzroku:







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:48, 22 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256


I druga strona ścieżki



Czekam aż ten aster się rozrośnie:


Mam taką ciekawą pysznogłówkę - fajny kolor i kwitnie poźniej:


Bardzo niewydarzone te rozchodniki z pierwszego planu, idą na inną rabatę. Rozkładają się totalnie na boki, 3 rok z kolei im darowałam obecność.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:03, 22 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zachwyca żurawka owłosiona a derenie sobie rosną


tutaj lepiej widać jej fajne kwiatostany



Co roku tak samo ławka w hortensjach:



W tym miejscu w zielniku stało wszystko: leżak, fotel, donica - teraz jest kula.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:13, 22 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sadziec 'Chocolate' wrócił do łask i go rozmnożyłam, liście mają większą wartość dekoracyjną niż jego kwiaty:




I łączka pod szklarnią pół na pół jednoroczno-wieloletnia. Na razie tylko wąski pasek (rośliny w produkcji).



Warzywnik z poletkiem po ogórkach dostanie nowe truskawki, dalia aminek i mieczyk w samoistnej kompozycji, przerzedzone z powodu cięcia do wazonów:






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies