Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

popcorn 15:09, 04 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękna szklarnia! I inspiracje też Czekam jaki stół będzie, na pewno cudowny!
____________________
Mój nowy ogródek
leon60 15:17, 04 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Zazdroszczę szklarni jest piękna mam w planie kiedyś taka na drugiej działce na przeciwko domu.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:10, 04 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Trzeba się pochylić nad gabarytami tego stołu. Bardzo masywnej bryły tam jakoś nie widzę.
Dążyłaś do uporządkowania przestrzeni wokół szklarenki.
Ogród jest naturalistyczny, ale ostatnimi czasy bardzo dbasz o nadanie mu czytelnej struktury. Trzymaj rękę na pulsie, żeby nie zagracić przestrzeni (choć owo zagracenie w Twoim ogrodzie nie byłoby stylistycznym zgrzytem).
Nie wiem, czy to moje myślenie jest zrozumiałe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 18:11, 04 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
nicol21 napisał(a)
Sąsiedztwo zacne! i takie kudłate, choć pewnie kudły nie są milutkie w dotyku!
Widoki ogrodowe i inspirki super!

Czy agapantusy masz w ziemi czy w donicach?

A co do winogron w szklarni - to tu gdzie mieszkam jest to bardzo popularne i na serio te szklarnie są bardzo duże. Kiedyś to była miejscowość w której było kilkanaście tysiecy szklarni, teraz nawet ułamek tego nie został, ale te co zostały to służą głównie na winogrona. Ale są duże [pewnei też kwestia odmian] zupełnie jak te sprowadzane z południa.
Kiedyś też Monthy pokazywał że ma winogrono w szklarni, jeśli dobrze pamiętam, to posadzone jest poza szklarnią, wtedy nie trzeba podlewać.


Nicol, agapanty mam donicach plastikowych, które na lato wstawiam do donic terakotowych. W ten sposób łatwiej je przenieść/przewieźć z ogrodu do domu na zimowanie i znieść do piwnicy. Ale kilka agapantów mam jeszcze w donicach terakotowych - wiosną je przesadzę do dużych plastikowych - są ciężkie, za ciężkie.

Jak Monthy ma winorośl poza szklarnią to mu się w zimie szklarnia niedomyka?


Moje winogrona ze szklarni też są jak te z południa. Rarytas domowy.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:55, 04 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Trzeba się pochylić nad gabarytami tego stołu. Bardzo masywnej bryły tam jakoś nie widzę.
Dążyłaś do uporządkowania przestrzeni wokół szklarenki.
Ogród jest naturalistyczny, ale ostatnimi czasy bardzo dbasz o nadanie mu czytelnej struktury. Trzymaj rękę na pulsie, żeby nie zagracić przestrzeni (choć owo zagracenie w Twoim ogrodzie nie byłoby stylistycznym zgrzytem).
Nie wiem, czy to moje myślenie jest zrozumiałe.


Jest zrozumiałe, Gruszko. Skupiam się na otoczeniu najbliższym szklarenki.
Mam skłonności do posiadania rzeczy do zagracania, bardzo się pilnuję, żeby ogród składał się z roślin.


Zrobiłam aktualne zdjęcia.

Stół stanie na części "czarnej", 220 cm długości uzyska spokojnie.








Widok na wprost z tzw. paleniska



I tzw. okolica


















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:05, 04 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W tym miejscu?

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 19:17, 04 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dla Miry, bukiet. Dalie nadal kwitną ale na horyzoncie już przymrozek za tydzień. A ja w proszku.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:21, 04 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W tym miejscu?



Gruszko, narysuj bardziej w prawo. Aż do (albo za) kule ostrokrzewu po prawej. W Twojej wersji stół blokuje mi 2 wejście do szklarni. Teraznie widać ale na wprost wejścia do szkalrni jest ścieżka w rabacie wysypana korą drobną.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:24, 04 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A tymczasem fajny stolik w szklarni choć taki mikro:





i półka dolna





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:35, 04 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Magda70 napisał(a)
A ja nieustannie zachwycam się szklarenką i zazdroszczę. Nie mam jej gdzie u siebie zmieścić!

Stół z metalowym blatem To na bank.


Magdo, fajna krótka wypowiedź. Stół z metalowym blatem. Czyli wersja najdroższa. Bo blat trzeba zrobić drewniany i obuć blachą, nogi na pewno dębowe - a jak pisze Magnolia - warto je dać w ostrogi metalowe - ale jak to ma służyć i wyglądać - to warto.


Szklarenka to dopełnienie radości mojego ogrodowania - roboty w niej i przy niej moc ale radość większa.


Jestem trochę zmartwiona, daucus carota 'Dara' się rozkręca, zapowiadają przymrozek i jak mam zebrać nasiona?



A szałwie już w szklarni





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies