Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

justi 22:10, 30 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Albo zazdroszczą ekipy, która to cudo tworzy
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 22:11, 30 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylllwia napisał(a)
I ja zasiadłam popatrzeć na seans.
A sąsiedzi pewnie zazdroszczą i domu i ogrodu.


Dzisiaj jeden pan zsiadł z rowerka i powiedział jest pięknie i posłał całuska rączką
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 22:15, 30 wrz 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
gardenarium napisał(a)

I ja zasiadłam popatrzeć na seans.
A sąsiedzi pewnie zazdroszczą i domu i ogrodu.


Dzisiaj jeden pan zsiadł z rowerka i powiedział jest pięknie i posłał całuska rączką



i widać,że nie wszyscy są podli )) to jednak budujące ))
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
barbara_kraj... 22:17, 30 wrz 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ach, te konwalniki!!!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gardenarium 22:18, 30 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i przyjechały wielkie brzozy Betula utilis 'Doorenbos' - brzoza pożyteczna 'Doorenbos'


Patrzyłam na nie pod słońce, pięknie się kołysały. Inwetor poprosił o brzozy - zaproponowałam właśnie te o czysto białej korze

A te zakupy dowiozłam w toyocie.


Potem jeszcze dojechało troszkę. A stożek fuksem kupiłam, był jeden i dostałam spory rabat. Albo tu, albo dam do kolejnego ogrodu.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:18, 30 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
gardenarium napisał(a)

no obejrzałam dalszy ciąg, jestem pod wrażeniem pracy(porządnej) i nasadzeń, tylko mnie zastanawiają te wkręty w deskach czy będą czymś zasłonięte? a te rośliny, dziewczyny maja rację za pryszcza niesamowite pieniądze się płaci, ja dobrze o tym wiem, co to znaczy uczciwość ludzka pięknie, pięknie, pięknie strzyżone i "gładzone" roślinki a kiedy kończycie nasadzenia? aha ta hosta jest świetna mam w starym ogrodzie, kupowałam do półcienia, kwiatki ma białe, ślicznie wygląda rano ze słoneczkiem( Moon)


Są Aniu specjalne, inne sposoby mocowania takich desek tzw. clip, wtedy to wszystko jest ukryte, jednak stosowanie tego sposobu powoduje, że deski pod wpływem różnicy temperatury i wilgotności w naszym klimacie tak "pracują", kręcą się że wszystkie mocowania puszczają i potem i tak trzeba wkręcać nowe wkręty. Teraz więc, mądrzejsi o to doświadczenie robimy tak i jest to zgodnie ze sztuką. Jednak używamy lepszych wkrętów - ze stali nierdzewnej.

Na koniec wszystkie "wiórki" wokół wkrętów zostaną poczyszczone papierem ściernym i będzie pięknie. Na koniec olejowanie olejem który zabezpiecza przed płowieniem drewna.

Wszystko pokażemy.

Wkręty są wkręcane "pod linijkę" i mało widoczne. Można je zamaskować jakimś.. czymś (zabrakło mi słowa) co jest koloru drewna.

Zaraz wgram nowe zdjęcia, a działo się działo.

Powstał brzozowy lasek ( z himaljskich brzóz) z trawami i wrzosowiskiem
o szpachli myślisz Danusiu?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 22:19, 30 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, czy zauważyliście, że kupiłam werbenę patagońską. Ponieważ ten ogród będzie w naszej konserwacji to je zasypię korą na zimę Ale będą pięknie wyglądały wśród traw, brzóz i hortensji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:20, 30 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
gardenarium napisał(a)

I ja zasiadłam popatrzeć na seans.
A sąsiedzi pewnie zazdroszczą i domu i ogrodu.


Dzisiaj jeden pan zsiadł z rowerka i powiedział jest pięknie i posłał całuska rączką


miły pan, zna się na rzeczy a te dalsze rośliny i te brzozy, jak to dziewczyny piszą.... wymiękam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 22:21, 30 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale cudnie widoki - a ten wózek Danusiu to dla Ciebie?

A z tą sąsiadką to okropne - puść bluszcz na płot co by widać jej nie było
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:22, 30 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ilex crenata "Golden Gem"



Ciski nieduże na ekran za miłorzębem dużym



Ustawiamy brozy. Ja od ulicy, Zdzisław na działce.
Na zakręcie jest przerwa w żywopłocie, a w murze ma być okno widokowe.
Jak inwestor będzie zakręcał do domu, ujrzy białe pnie i fajujące trawy w oknie widokowym.
Podświetlone reflektorami

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies