Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

kaisog1 22:26, 29 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...brak mi słow i łezka mi się w oku zakręciła.... piękny ogród

Danuś jak Ci zazdroszczę tego, że "patrzysz i widzisz" Ja patrzę i "nic nie widzę". Ty odrazu wiesz co tu, co tu.... tworzysz nieziemskie kompozycje i to z jaką łatwością!
Piękny ten taras wyszedł Witkowi.... No "facet orkierstra" - gdzieś Ty Danuś takiego Skarba znalazła?

.....idę pochlipać w kącie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joanka 22:34, 29 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Gosiek ja mam tak samo.
Jak nam kuchnię robili to facet musiał mi ją na ścianach narysować bo nic nie widziałam. Masakra jakaś....
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 23:09, 29 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak to już jest, ale za to macie inne talenty, których ja nie mam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 00:30, 30 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no obejrzałam dalszy ciąg, jestem pod wrażeniem pracy(porządnej) i nasadzeń, tylko mnie zastanawiają te wkręty w deskach czy będą czymś zasłonięte? a te rośliny, dziewczyny maja rację za pryszcza niesamowite pieniądze się płaci, ja dobrze o tym wiem, co to znaczy uczciwość ludzka pięknie, pięknie, pięknie strzyżone i "gładzone" roślinki a kiedy kończycie nasadzenia? aha ta hosta jest świetna mam w starym ogrodzie, kupowałam do półcienia, kwiatki ma białe, ślicznie wygląda rano ze słoneczkiem( Moon)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
barbara_kraj... 00:42, 30 wrz 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
A mnie w tym całym przedsięwzięciu najbardziej podoba się ogromny ŁAD!!!
Danusiu, ile dni już pracujecie od momentu rozpoczęcia prac?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Pszczelarnia 11:20, 30 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, jak zobaczyłam na początku wątku grujecznika to natychmiast już pomyślałam o ambrowcu! I jest! Obok magnolia - kompozycja gicio!
Brzoza z biała korą! Mniam. I dobierz jarzębinę, proszę (np. z różowym koralem).
A dlaczego platan został umocowany? Dla bezpieczeństwa, bo korona już duża? Ja zawsze się zastanawiam, mocować, nie mocować? Mocuję, bo wiatry są obłędne.
Te szczegóły i szczególiki - dzięki!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaB 18:11, 30 wrz 2011

Dołączył: 03 lip 2011
Posty: 134
Powstaje kolejne dzieło sztuki ogrodowej . Czekam z niecierpliwością co dalej ....?
____________________
Agnieszka - Mój ogrodowy Azyl
ewaglen 19:38, 30 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Profesjonalizm i tyle....Przy ogólnie panującym i zaraźliwym "tumiwisizmie" tzw fachowców taka firma to perła. Budowę domu skończyliśmy 6 lat temu, ale do dzisiaj jak pomyślę ile nas to kosztowało w sensie materialnym i emocjonalnym, to niedobrze mi się robi. Wiele robót trzeba było wielokrotnie realizować. Materiał zmarnowany, bałagan straszny, działka zagruzowana, czas stracony i niezadowolenie totalne. W ubiegłym roku jak robiliśmy taras i wykopywaliśmy ziemię pod nim na dwa metry wgłąb, to znaleźliśmy kilkanaście butelek po winie, piwie itp, tudzież worki z cementem i różne inne odpady. Czego tam nie było!!! Po tych budowlanych przejściach już baliśmy się kogokolwiek wpuszczać za furtkę. Wiele prac mój mąż sam zaczął robić Reasumując, myślę, że warto korzystać z usług profesjonalnej firmy, by nie wydawać pieniędzy na brakorobów, poprawki, próby, błędy i nie szarpać nerwów. Profesjonalizm naprawdę mniej kosztuje
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 21:46, 30 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
monteverde napisał(a)
no obejrzałam dalszy ciąg, jestem pod wrażeniem pracy(porządnej) i nasadzeń, tylko mnie zastanawiają te wkręty w deskach czy będą czymś zasłonięte? a te rośliny, dziewczyny maja rację za pryszcza niesamowite pieniądze się płaci, ja dobrze o tym wiem, co to znaczy uczciwość ludzka pięknie, pięknie, pięknie strzyżone i "gładzone" roślinki a kiedy kończycie nasadzenia? aha ta hosta jest świetna mam w starym ogrodzie, kupowałam do półcienia, kwiatki ma białe, ślicznie wygląda rano ze słoneczkiem( Moon)


Są Aniu specjalne, inne sposoby mocowania takich desek tzw. clip, wtedy to wszystko jest ukryte, jednak stosowanie tego sposobu powoduje, że deski pod wpływem różnicy temperatury i wilgotności w naszym klimacie tak "pracują", kręcą się że wszystkie mocowania puszczają i potem i tak trzeba wkręcać nowe wkręty. Teraz więc, mądrzejsi o to doświadczenie robimy tak i jest to zgodnie ze sztuką. Jednak używamy lepszych wkrętów - ze stali nierdzewnej.

Na koniec wszystkie "wiórki" wokół wkrętów zostaną poczyszczone papierem ściernym i będzie pięknie. Na koniec olejowanie olejem który zabezpiecza przed płowieniem drewna.

Wszystko pokażemy.

Wkręty są wkręcane "pod linijkę" i mało widoczne. Można je zamaskować jakimś.. czymś (zabrakło mi słowa) co jest koloru drewna.

Zaraz wgram nowe zdjęcia, a działo się działo.

Powstał brzozowy lasek ( z himaljskich brzóz) z trawami i wrzosowiskiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 21:48, 30 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Super. To czekam z niecierpliwością
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies