Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

mira 23:08, 17 sie 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)


Sąsiadów nie ma, bo dom był pod wodą i nie mieszkają tu.


nie bardzo rozumię - czy to kontynuacja na tej zalanej działce ?

i zaznaczam i czekam na te hity roślinne

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 08:11, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To ta działka, tylko że jak wycięliśmy krzaki to okazało się, że sąsiedzi są i to za płotem Ale co tam. My do sąsiadów nie zaglądamy, robimy swoją robotę.

Marzenko...wiem wiem, nawet na naszym ogrodowisku są w ogrodach forumowiczów rabaty z brzozami, plazmą i trawami, ale jestem dumna, bo to piękne ogrody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 08:28, 18 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Super, dolaczam do czekających
____________________
Eksperymentarium
aage 08:32, 18 sie 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Obejrzałam wszystko od deski do deski i czekam na ciąg dalszy.
Danusiu kolejny raz pokłon
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
GorAna 08:33, 18 sie 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Dla mnie ten serial jak znalazł, bo mój ogród po kończącej sie budowie potrzebuje wielu inspiracji.....tutaj je napewno znajdę....dziękuję Danusiu za nowy serial
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Gabisia 09:11, 18 sie 2014


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Seriaaaal
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Zielona 09:57, 18 sie 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Danusiu - Czy dobrze zrozumiałam, że tereny, na których pracujecie są podmokłe? Czy przed przystąpieniem do prac na nowej działce robiliście specjalny drenaż, czy wystarczyło ponieść poziom tej dokupionej części?
Gardenarium 11:26, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tereny są nawet zalewowe. Podnosimy poziom, jednak nie więcej niż działki sąsiednie, woda spływa dalej na ulicę, zobaczymy czy nie będzie z nią problemu. Na razie ziemia osiada, a woda spływa niżej, na teren za ulicę. Z drenażem chyba nie będzie konieczna robota.

Zaznaczam, że to będzie ogród bez cudów wielkich, ale bardzo staranny, z warzywnikiem, z którego mam nadzieję się też "pożywić" bo będzie za dużo dla właścicieli. Cztery skrzynie po 180 cm, więc to dość sporo.

Będzie dużo traw i berberysów, fajne, okazałe drzewa i pokombinowane kombinacje, przy których siem gimnastykuję i latam w kółko i coś przestawiam. Niby coś jest pod sznurek, a tu raptem pojawia się coś jedna sztuka, ale w dobrym miejscu, co przełamuje kreski i sprawia, że robi się ciekawiej. Albo robię uskok od wzoru.

Patrzę na ile mnie intuicja nie zawodzi i jakiś głoś mówi, że tak jest OK. Tak działam w tym ogrodzie obecnie.
Bawię się i sprawdzam siebie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 11:35, 18 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danuś, jesteś Wielka. Mnie najbardziej zaciekawiły drzewa nowe, odkryte. I postać warzywnika oraz drzewa owocowe. Mus uzbroić się w cierpliwość.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
polinka 11:50, 18 sie 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zapowiada się kolejny ciekawy serial Przyjemny czas przed nami
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies