Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

Gardenarium 12:52, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod skrzyniami jest normalny grunt, można nawet drzewo wsadzić, a nawet przez chwilę była jabłonka karłowa, ale wczoraj ją przesadziliśmy, znalazłam miejsce docelowe.

Kostka jest zafugowana, a w miejscach wrażliwych, że mogłaby woda zamarzać, jest pozostawiona szpara odstęp i jest nasypany kamyczek granitowy. Tym sposobem po ulewie woda "ginie" w specjalnych szparach i nie robią się kałuże. To miejsca przy domku - tam gdzie są murki, które ograniczają odpływ.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 12:56, 08 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak zwykle wszystko na tip-top Szacun!
____________________
Mój nowy ogródek
malkul 13:06, 08 paź 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Gardenarium napisał(a)
W przyszłym roku ogród "dojrzeje", wszystko wyjdzie od nowa, może coś dopieścimy, jak się okaże co ma się dobrze i jest potrzebne. Najbardziej cieszę się z warzywnika, bo będę miała okazję wykazać się także w "użytkowy" sposób, wykorzystać efektywnie tę działkę i pokazać właścicielom jak korzystać z tych dobrodziejstw, czyli własnych warzyw i owoców oraz ziół.


O to czekamy na te efekty i będziemy się uczyć
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Ozz 14:14, 08 paź 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ha, to widzę, że podobny się zestaw roślin robi co na moim ,,naparstku". Grujecznik, jabłoń ozdobna... Moja jabłoń to 'Winter Gold' ma nieco mniejsze jabłuszka i nie tak mocno jeszcze wybarwione jak te na foto, ale ma trzymać je długo w zimie.

Cuda i cudeńka w ,,lustrzanym" ogrodzie, aż czuję przypływ energii by iść poplewić i poprawić coś u siebie
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
monteverde 14:59, 08 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gardenarium napisał(a)
Pod skrzyniami jest normalny grunt, można nawet drzewo wsadzić, a nawet przez chwilę była jabłonka karłowa, ale wczoraj ją przesadziliśmy, znalazłam miejsce docelowe.

Kostka jest zafugowana, a w miejscach wrażliwych, że mogłaby woda zamarzać, jest pozostawiona szpara odstęp i jest nasypany kamyczek granitowy. Tym sposobem po ulewie woda "ginie" w specjalnych szparach i nie robią się kałuże. To miejsca przy domku - tam gdzie są murki, które ograniczają odpływ.

Jak to wszystko mądrze przemyślane, tylko podziwiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MiraR 16:24, 08 paź 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Gardenarium napisał(a)
Kolorowe szałwie w zielniku






Ładne mają wybarwienie liści te szałwie.Co to za odmiany?
____________________
dorciabe 16:34, 08 paź 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Oglądam i wzdycham.....kolory jesieni w tym ogrodzie są piękne
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
lojalna_ 19:07, 08 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jak tutaj cudnie ...chce sie zostac
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
leon60 19:08, 08 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Danuś coś pięknego !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
martika 19:11, 08 paź 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Gardenarium napisał(a)
Moja ulubiona rabata z bukami




Cudnie...... i te buki, ale jakie dokładnie? i w jakiej odległosci są posadzone od siebie?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies