Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

alis 09:45, 13 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Gardenarium napisał(a)
Takie rzeczy to tylko w realu się kupuje. Przyślą krzywe i byle co. Dopiero co ktoś pokazywał brzozy - kaleki. Na zdjęciu fajnie a w paczce - koszmarki.

Mówisz Danusiu jak mój eM jak mu pokazałam Twoją wypowiedź i powiedziałam, że czasem ma rację, to mu buźka się roześmiała.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
ala 10:17, 13 kwi 2016

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 27
alis napisał(a)

Mówisz Danusiu jak mój eM jak mu pokazałam Twoją wypowiedź i powiedziałam, że czasem ma rację, to mu buźka się roześmiała.

Nie sposób się nie zgodzić
Masz na Roztoczu/w okolicach ciekawą szkółkę, bo mnie w sumie jeszcze tam nie było
Selly 10:56, 13 kwi 2016


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Jeśli ktoś jest z Pomorza , to mogę doradzić , gdzie są piękne , proste i niedrogie( tzn w zeszłym roku kupowałam po 120 zł ). Szkółka ma własny transport, ale nie wiem na jakie odległości maksymalne jeżdżą.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
ala 12:01, 13 kwi 2016

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 27
Jeśli duża to i pewnie warta ceny ale 120zł za bądź co bądź wiśnie to dużo .
Po 80zł razy kilka sztuk to dużo wychodzi.
Kiku shidare zakura za 30zł/szt ponad 2m kupiłam, ładna, nie koniecznie duża, kwitła i urośnie.
ANNA1976 22:52, 16 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Ja również szukam wiśni. Planuję posadzić 5 szt. W jakiej odległości należy sadzić od żywopłotu cisowego i w jakiej odległości od siebie.
____________________
Ogród pod sosnami
OlaB 07:26, 24 kwi 2016

Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 19


witam. w tym tygodniu, w ciemno zakupilam 3 szt, szczepione na wys. 220cm. Przyszly malutkie, lichutkie. mimo wszystko wsadzilam. Czy mozecie mi doradzic co wsadzic obok nich? a moze wogole przesadzic w inne miejsce? Bede wdzieczna za podpowiedz. Ps. iglaki i trawy, ktore sa w kazdej chwili moge wysadzic.
____________________
kamaya 13:19, 24 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2012
Posty: 19
OlaB napisał(a)
witam. w tym tygodniu, w ciemno zakupilam 3 szt, szczepione na wys. 220cm. Przyszly malutkie, lichutkie. mimo wszystko wsadzilam. Czy mozecie mi doradzic co wsadzic obok nich? a moze wogole przesadzic w inne miejsce? Bede wdzieczna za podpowiedz. Ps. iglaki i trawy, ktore sa w kazdej chwili moge wysadzic.


Mozesz napisac gdzie je zamawialas?
nawigatorka 13:41, 24 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
OlaB napisał(a)
witam. w tym tygodniu, w ciemno zakupilam 3 szt, szczepione na wys. 220cm. Przyszly malutkie, lichutkie. mimo wszystko wsadzilam. Czy mozecie mi doradzic co wsadzic obok nich? a moze wogole przesadzic w inne miejsce? Bede wdzieczna za podpowiedz. Ps. iglaki i trawy, ktore sa w kazdej chwili moge wysadzic.

Choc nieduże ale za to ladne maja pnie bo bardzo proste - radziłabym jednak wesprzec je palikami, by silny wiatr nie obrywał im młodych drobnych korzeni.

nie wiem co lubisz i jaki styl ogródu preferujesz ale z uwagi na to, że to przedogródek polecałąbym coś zimozielonego, np w geometrycznych bryłach i do tego coś zwiewnego np trawy uzupoełnione sezonowo bylinami czu cebulami.

a jaka to strona świata? jak szeroki jest ten pas? metr?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
OlaB 14:09, 24 kwi 2016

Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 19


Umbry kupilam w szkolce w gliwicach. Nie wiem czy na forum moge dodawac nazwe?
____________________
OlaB 14:15, 24 kwi 2016

Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 19
kamaya napisał(a)


Mozesz napisac gdzie je zamawialas?


zamawialam w szkolce w Gliwicach. Nie wiem czy na forum moge podac nazwe. Moge?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies