Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

nawigatorka 17:56, 03 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
waldek727 napisał(a)

Wpływ na takie stopniowe coraz słabsze uszkodzenia wysoko ukształtowanych młodych koron wiśni mogą mieć niesione z wiatrem opryski wykonywane na nieopodal rosnącym zbożu.

To u mnie też możliwe bo zboże wszędzie choćby po drugiej stronie ulicy.

Tylko co robić zasilac,wymaga eniac ziemię,przenieść je już sama nie wiem co i w jakiej kolejności.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 18:01, 03 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
justajusta napisał(a)
Chcę posadzić 4szt wiśni umbraculifera w szpalerze przy płocie od strony ogrodu. Gdzieś wyczytałam, żeby rośliny sadzić nieparzyście. Co o tym sądzicie, nie będzie to źle wyglądało?

Pokaż to miejsce.jeśli np masz 4 przęsła i na środku każdego ma być wisnia to będzie ok. Nieparzyste liczbę zalicza się w nasadzeniach swobodnych bardziej naturalistycznych.dla geometrycznych jak najbardziej parzyscie pasuje.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
justajusta 00:01, 04 cze 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
nawigatorka napisał(a)

Pokaż to miejsce.jeśli np masz 4 przęsła i na środku każdego ma być wisnia to będzie ok. Nieparzyste liczbę zalicza się w nasadzeniach swobodnych bardziej naturalistycznych.dla geometrycznych jak najbardziej parzyscie pasuje.


Dziękuję, nie byłam przekonana do końca. Mam nadzieje, ze nie będę miała z nimi takich problemów, jakie masz Ty. Ja niestety Ci nie pomogę, bo jestem zielona w tym temacie. A Twój ogród lubię podglądać
____________________
Justa
justajusta 00:06, 04 cze 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Ciekawe, czy Danusi umbry żyją.
____________________
Justa
nawigatorka 08:08, 04 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
justajusta napisał(a)


Dziękuję, nie byłam przekonana do końca. Mam nadzieje, ze nie będę miała z nimi takich problemów, jakie masz Ty. Ja niestety Ci nie pomogę, bo jestem zielona w tym temacie. A Twój ogród lubię podglądać

To zapraszam do mnie częściej
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Gardenarium 09:00, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje wiśnie żyją i mają się dobrze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justajusta 22:22, 08 lip 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Gardenarium napisał(a)
Moje wiśnie żyją i mają się dobrze


To świetna wiadomość!!!
____________________
Justa
Gardenarium 08:50, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jedna obrosła różami, kwitnie jak różana kula.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ivo 08:54, 16 lip 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134

Witam ! Jeśli Danusiu znajdziesz chwilkę to proszę doradź czy jeśli posadzę te wiśnie szczepione na 2,50m w odległości 1 metr od tuj szmaragd. A żywopłot będę później cięła tak na 2,20 to czy będzie to dobrze wyglądać jeśli ta kulka będzie nachodzić nad żywopłot. Cos podobnego jak u Ciebie. Cała rabata ma ok. 3 metry. Chciałabym posadzić coś na tle szmaragdów na długiej rabacie - ogród w stylu nowoczesnym geometryczny z prostymi liniami. Doradzałaś że graby nie pasują na tle tuj. To może tak? A może jakies inne na pniu ?




____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ivo 08:57, 16 lip 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=344#post_3
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies