Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Agatorek 11:21, 05 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wiaan napisał(a)
Agnieszka było mnóstwo traw w ładnej kondycji, nie zwróciłam uwagi czy były rozplenice. Może będę jeszcze dziś lub jutro to zobaczę.
Wiosną mogłabym podzielić i wysłać Tobie moje rozplenice, masz tyle miejsca, że pewnie znalazłabyś miejsce. Dwie ładne muszę wysadzić bo wciśnięte między świerkami
i tą piękną olbrzymią przy domku narzędziowym też do wysadzenia bo przejścia nie ma

Ten klon w miarę szybko rośnie widząc po tym co kupiłam wiosną



Byłabym bardzo chętna na te rozplenice, jakbyś je dzieliła . Każda ilość będzie odpowiednia . Jak piszesz, miejsce mam .
Ta Twoja przy domku narzędziowym jest przepiękna. Mam takie dwie duże, nad oczkiem z przodu, tam akurat nie przeszkadzają ich wymiary. We wrześniu (lub wiosną) będę wykopywać i przesadzać „maluszki”, same mi się tam podzieliły .

Atropurpureum mam dwa, nie za duże, ale bardzo mi się podobają.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Yenna 12:17, 05 sie 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Zaczęłam się zastanawiać, czy w ogóle są brzydkie klony
____________________
Marta z Vengerbergu
Wiaan 14:09, 05 sie 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5414
Nie mam pojęcia co to może być za Hakonechloa, na tle Greenhills jest bardzo jasna, ale nie żółta. Zeszłoroczne przebarwiają się tak jak na drugim zdjęciu i już zaczynają bo to świeża fotka



Jeszcze myślę, czy to nie jest związane z ilością światła, czyli więcej cienia jest limonkowa, słońca-żółta, wtedy byłaby to all gold. Może to Beni Kaze? Nie wiem, nie lubie jak nie opisują produktów
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:09, 05 sie 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5414
Yenna napisał(a)
Zaczęłam się zastanawiać, czy w ogóle są brzydkie klony


dokładnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 14:16, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Być może to All gold,bo ona w cieniu jest limonkowa.... ciężko zgadnąć... ale jaka by nie była ,to piękne sadzonki nabyłaś

Podoba mi się klon bordowy na rabacie + hakonki = miodzio
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 14:36, 05 sie 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5414
Wiolka5_7 napisał(a)
Być może to All gold,bo ona w cieniu jest limonkowa.... ciężko zgadnąć... ale jaka by nie była ,to piękne sadzonki nabyłaś

Podoba mi się klon bordowy na rabacie + hakonki = miodzio


Buziaki Wiola dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 14:39, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Wiaan napisał(a)


Buziaki Wiola dziękuję


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MiluniaB 22:24, 07 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3390
Hej Ten klon chyba nie będzie taki duży jak wstawiłaś w inspiracji?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agatorek 23:23, 07 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Miluniu, klon atropurpureum może osiągnąć do Ok. 5 metrów, więc to takie małe drzewo.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 16:07, 08 sie 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5414
Agatorek napisał(a)
Miluniu, klon atropurpureum może osiągnąć do Ok. 5 metrów, więc to takie małe drzewo.


Klony atropurpureum widuję właśnie jako małe drzewa, u mnie na osiedlu znajomi mają tak ok 5 lat wysokie na ok 3m. W tym akurat miejscu taki będzie ok. Poszukam większej sztuki po bokach dam miskanty ML bo mam tam jednego i bardzo go lubię. Będą ładnie korespondowaly z bordo. W słońcu na tej rabacie fajnie przenikają promienie Ten klon to też kompromis, ponieważ mąż nie chce tam wielu drzew
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies