Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

Sabinka 13:20, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Witam Was kochani,

Postanowialm zalozyc swoj watek by moc liczyc na Wasza pomoc.
Anusia poradzila mi bym odwazyla sie i zrobila pierwszy krok.

Od roku mieszkamy w wybudowanym Naszym domeczku i powiem Wam kochani ze marzy mi sie ogrod, takie male zacisze gdzie bede mogla czytajac ksiazke podziwiac piekne bukszpany, cyprysy, pachnace drzewa i kwiaty.By mojej rodzinie bylo w nim przyjemnie i rodzinnie.

Dlaczego ogrod u Mayi? Moja corcia dwu letnia ma na imie Maya i wlasciwie wszystko co robie to robie dla niej!

Nie dawno "stworzylam" cos podobnego do trawnika, zrobilam go wlasnymi silami, bo maz bardzo pozno wraca do domu i niestety nie wszystko moze zrobic w weekendy. Nie bylo latwe ale trawa jest.

Dom nie jest otynkowany czekam na przyszly rok bo boje sie mrozu.
Jeszcze pewnie bedzie sporo kopania bo musimy przeprowadzic elektrycznosc w ogrodzie, ale dlatego tez jestem tutaj by stworzyc ogrod i jednoczesnie zaplanowac cos z wasza pomoca.
Takim utrudnieniem wydaje mi sie ze jest moje wejscie do domu. Dom jest podniesiony o prawie 1 metr i chyba mam duza skarpe. Ocencie prosze co z tym mozna zrobic i jak ugryzc to.

Chcialabym by to byl ogrod w ktorym jest duzo japonskich drzewek, bukszpanikow, klonoow ozdobnych, jakis trawek etc..Boje sie kwiatow bo nie wiem o nich nic i chyba nie mam reki do kwiatow... szkoda

Oto moja chalupka



https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/6/63101/thumb_original.jpg

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/6/63102/thumb_original.jpg

Tutaj ta wielka moim zdaniem skarpa....
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/6/63103/thumb_original.jpg

I od ogrodu, jeszcze trwaja prace powiekszania tarasu i oczywiscie sprzet betoniarkowy jest na miejscu...
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/6/63104/thumb_original.jpg

A tutaj czesc kompletnie pozostawiona samej sobie, na ktora nie mam koncepcji...jeszcze bedzie sporo kopania w tym miejscu gdyz beda zakopywane odzyskiwacze wody deszczowej...Tutaj trzeba bedzie cos pomyslec o roslinnossci ktora lubi cien gdyz sloneczko z tej strony jest tylko rano i to bardzo krociutko
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/6/63105/thumb_original.jpg


Czekam na wasza pomoc i propozycje. Jestem w trakcie tworzenia pomyslu, robie to na kartce i juz wkrotce dam na forum.

Buziaczki dla wszystkich Pozdrawiam wspanialych forumowiczow i znawcow!



____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 13:26, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Zdjecia cos malenstwa mi wyszly.



Skarpa gigantyczna...

Od ogrodu, roboty w trakcie, jak pisalam wyzej


I czesc domu kompletnie porzucona gdzie jest wszystko :/ :


kochanie przepraszam Was za balagan na tarasie ale mam nadzieje ze zrozumiecie mnie, roboty to roboty...kiedy sie to skonczy
____________________
Ogród u Mayi
Ana 13:43, 03 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
cieszę się, że zdecydowalaś się zalożyć wątek

Od razu mówię - bardzo szczerze - bardzo, ale to bardzo podoba mi się domek - ma ogromne możliwości!! No i podpiwniczony - to jest coś o czym marzę w moim domku....
Taras już widzę zadaszony choć częściowo - będzie tam przytulny kąt...

w ogrodzie jest pole do popisu - zajrzyj do wątku Syli i Bogdy - dziewczyny mają skarpy u siebie

będę zaglądać na pewno, dopingować i doradzać (choć w tym ostatnim nie czuję się zbyt pewnie, za malo jeszcze wiem).
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
popcorn 13:52, 03 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj,
bedzie pieknie!! Z pomoca ludzi Ogrodowiska na pewno
Pozdrawiam i bede podgladac, a w miare mozliwosci podpowiadac
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Sabinka 13:56, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Ana : dziekuje CI slicznie !

Popcarol: ciesze sie i zapraszam, jestem otwarta na wszystkie podpowiedzi
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 13:57, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Kochani pierwszy rzut "reczny" z gory, tak to wyglada :

____________________
Ogród u Mayi
popcorn 14:08, 03 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wymiary by sie przydały, no i strony świata zaznaczone. Zrob fotke od domu do konca dzialki - co tam jest?
____________________
Mój nowy ogródek
Kaisia 14:09, 03 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Witaj Sabinko, domek super i teren fajny chociaż trudny przez te skarpy, ale daje to wiele możliwości.
Wstępnie wspominałaś o roślinach które byś chciała, akurat moje klimaty. Jesteś na początku drogi ale za jakiś czas popatrzysz na swój piękny Ogród i będziesz miała co podziwiać.


Napisz jaka duża jest działka ? Jaką masz glebę bo wygląda na glinę lub piasek kolorystycznie oczywiście ? Z jakiego rejonu polski jesteś, ma to wpływ w dużej mierze na rośliny jakie wybierzesz?
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Sabinka 14:27, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
No to tak w przyblizeniu lekkie pomiary, jak cos wiecej potrzeba to pytajcie, bede chodzic i mierzyc



Gleba slabo zyzna, z wierzchu mieszanka jakas, a glebiej to jest duzo kredy. Czy wiecie moze jak zmierzyc ph?
U sasiada jarzynki rosna, ale przypuszczam ze jakichs kokosow to nie ma ...
Klimat wilgotny..

Z tarasu ogrod wyglada tak, i konczy sie jakies 2-3 m za hustawka, a reszte to u sasiada z ktorym nie mamy jeszcze "plota" :


____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 14:29, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Male zapomnienie o stronie swiata

____________________
Ogród u Mayi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies