Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 08:01, 06 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
To jest magnolia soulangeana ‘Alba Superba’

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Kaisia 08:49, 06 lis 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Dominiko jestem w szoku, coś przeczuwałam że to będzie większe drzewko
Oj zazdroszczę Tobie bardzo ale tak pozytywnie, że mogłaś zakupić już takie większe okazy, super.
Pokaż jeszcze zdjęcie kwitnącej w całej okazałości, jak również kwiatki z bliska, jakie są duże?

Bardzo podobają mi się białe magnolie w tym roku zakupiłam Soulangeana Lennei Allba posadziłam za mostkiem jest to metrowe drzewko i nie widać go wcale, jeszcze na dodatek majowe przymrozki przemroziły ją doszczętnie, co spowodowało bardzo słaby wzrost w tym roku.

Jakie masz jeszcze magnolie?
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
badara 09:24, 06 lis 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Kochasz tulipany,a ja mam zawsze kłopot ,które kupić ,jest taki wybór,ze zawrotu głowy można dostac,wczoraj wyszperałam w Leroyu paczuszke z trzema cebulkami T.Maria Kaczyńska,podobają mi się ,są takie delikatne,ale kosztowały 33 zł (3 cebulki !),liczyłam na to,ze są przecenione,niestety odłozyłam tam skąd wzięłam,czyli do wielkiej skrzyni z misz maszem .
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Domi 10:49, 06 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Kaisia napisał(a)
Dominiko jestem w szoku, coś przeczuwałam że to będzie większe drzewko
Oj zazdroszczę Tobie bardzo ale tak pozytywnie, że mogłaś zakupić już takie większe okazy, super.
Pokaż jeszcze zdjęcie kwitnącej w całej okazałości, jak również kwiatki z bliska, jakie są duże?

Bardzo podobają mi się białe magnolie w tym roku zakupiłam Soulangeana Lennei Allba posadziłam za mostkiem jest to metrowe drzewko i nie widać go wcale, jeszcze na dodatek majowe przymrozki przemroziły ją doszczętnie, co spowodowało bardzo słaby wzrost w tym roku.

Jakie masz jeszcze magnolie?


Mam tylko tę jedną magnolię, ale za to konkretną Niestety nie mam fotki całego drzewka w fazie kwitnienia. Poniżej wstawiam fotki kwiatów. Nie są to doskonałe zdjęcia, bo kwiaty są wysoko i mogę je fotografować tylko od dołu
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 11:09, 06 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
badara napisał(a)
Kochasz tulipany,a ja mam zawsze kłopot ,które kupić ,jest taki wybór,ze zawrotu głowy można dostac,wczoraj wyszperałam w Leroyu paczuszke z trzema cebulkami T.Maria Kaczyńska,podobają mi się ,są takie delikatne,ale kosztowały 33 zł (3 cebulki !),liczyłam na to,ze są przecenione,niestety odłozyłam tam skąd wzięłam,czyli do wielkiej skrzyni z misz maszem .


Witaj Łucjo. No niestety tulipany z serii "Głowy państw" i tzw. perły kwiatowe są najdroższe. W Leroy przegięli z ceną za "Marię Kaczyńską", bo w hurtowniach kosztuje ok. 3-4 zł za sztukę. Ja tam wolę kupić tańsze cebulki, ale więcej sztuk. Bardzo lubię tulipany niskie, pełne, papuzie i liliokształtne. Podobał mi się też tulipan "Diamond star", ale był strasznie drogi, więc nie kupiłam. No nie ukrywam, że planowanie zakupu tulipanów zajmuje mi mnóstwo czasu, bo trzeba przeglądnąć oferty sklepów, porównać ceny (to jest strasznie pracochłonne), zaplanować miejsce docelowe, wybrać odmiany itd.
Jeśli jednak ograniczysz wybór do kilku preferowanych kolorów, będzie łatwiej wybrać. Docelowo chcę mieć tylko białe, fioletowe i żółte tulipany. No ale poniosło mnie w przeszłości z czerwonymi, różowymi....zdarza się
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Syla 12:13, 06 lis 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Domi napisał(a)
Jeszcze trochę wiosennych wspomnień...
Tulipany Concerto i Heart's Delight



Niewiarygodne , że tak pięknie tulipany ubarwiają ogród . Jak dobrze, że i ja może będę miała namiastkę tulipanka w przyszłym sezonie Zaraziłaś mnie odmianami i kolorami ......no ale trochę po nie wczasie jeśli chodzi o odmiany Będę miała inne ale mam nadzieję , że równie będą cieszyć
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
gaby3003 20:31, 06 lis 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 377


____________________
mysza 21:23, 06 lis 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Przegapiłam moment , w którym pokazałaś swój uroczy ogród po raz pierwszy i dopiero nadrabiam zaległości .Uwielbiam patrzeć na zdjęcia twoich ulubionych miejsc i zachwycam się nimi bez opamiętania .Marzę o tym abym umiała 'stworzyć' mój ogród i choć w małym ułamku dał mi tak piękne wrażenia i emocje .Pozdrawiam ciepło i serdecznie .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Pszczelarnia 07:56, 07 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pomysł ze szpilkami prosty i genialny! A tulipany warte zachwytu nas wszystkich.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 08:46, 07 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Dziękuję Ewo. Najpierw myślałam o wiązaniu kolorowych nitek, ale ze szpilkami powinno pójść szybciej i można je łatwo przepiąć, gdy będzie trzeba.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies