Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 09:48, 04 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
No takie moje minimum to 20 sztuk jednej odmiany. Zawsze liczę sobie ile producent pokazuje tulipanów na zdjęciu reklamowym na opakowaniu, żeby powstała przynajmniej taka kępa, jak na zdjęciu. No i zazwyczaj jest to 20 sztuk i więcej. Im więcej, tym lepszy efekt. Poniżej moje próby z tulipanami w mniejszych ilościach. Na ostatniej fotce wprawdzie 20 sztuk, ale nie wszystkie wystartowały jednocześnie. Wszystkie te tulipany wykopałam i dosadziłam do innych białcyh i innych żółtych. Za mało ich było jak dla mnie
Jeśli chodzi o wykopywanie: wykopałam wszystkie tulipany, które są w strefie zagrożonej nornicami. Reszty starałam się nie ruszać, choć niektóre zmieniły miejsce lub właściciela, bo kupiłam sobie nowe odmiany i chciałam je wyeksponować tam, gdzie już coś było wsadzone. Możliwe, że w przyszłym roku będę wykopywać wszystkie, bo chcę przesadzić sporo roślin i cebule będą mi przeszkadzać.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 09:51, 04 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rośliny cebulowe są piękne w takiej ilości. Najgorsza zabawa zaczyna się wtedy, jak trzeb zmienić im miejsce, to opisywanie, selekcjonowanie, przesadzanie? Masz to jakoś opanowane?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 09:58, 04 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Tu też na pierwszym planie jest 20 sztuk i szału wielkiego nie ma. Spokojnie mogłoby być więcej

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
hanka_andrus 10:03, 04 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Lubię fiolety!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
barbara_kraj... 10:15, 04 lis 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gryzonie szachownic nie ruszają, wilczomleczy także
Tych ostatnich jest kilka ładnych odmian...http://www.ogrodowisko.pl/watek/115-wilczomlecze-poznajmy-nasze-gatunki
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Domi 10:32, 04 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gardenarium napisał(a)
Rośliny cebulowe są piękne w takiej ilości. Najgorsza zabawa zaczyna się wtedy, jak trzeb zmienić im miejsce, to opisywanie, selekcjonowanie, przesadzanie? Masz to jakoś opanowane?


No właśnie....To jest kolejny argument na korzyść sadzenia jednej odmiany w dużej ilości. Staram się, żeby różne odmiany tulipanów nie stykały się ze sobą, ale były w bezpiecznym oddaleniu (wtedy wiadomo, że wszystkie cebule w danym miejscu są jednej odmiany). Później bazuję na zrobionych wiosną zdjęciach przy wykopywaniu i przy sadzeniu nowych, nie wyrzucam etykiet z opakowań, żeby pamiętać co kupiłam (i w jakiej ilości)i wkładam kartki do koszyczków: w jednym koszyczku jedna odmiana+cebulki przybyszowe.
To wszystko jednak tyczy się tylko tulipanów. Krokusy sadziłam obok siebie na jednej rabacie i teraz jakakolwiek próba ich wysadzenia skończy się pomieszaniem.
Ale...ponieważ czeka mnie w przyszym roku zmiana nasadzeń i wykopywanie cebul, wymyśliłam sobie, że poczekam do kwitnienia i powbijam w łodyżki szpilki z łebkami w różnych kolorach. Później zrobię sobie ściągę np. czerowna szpilka w krokusach Tricolor, zielona w krokusach białych i po zaschnięciu powyciagam je i pogrupuję zgodnie ze ściągą. Na szczęście nie mam zbyt wielu odmian
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Sebek 16:52, 04 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ahh jakie cudne te tulipany
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 16:58, 04 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobry pomysł, albo koszyczki różnych kolorów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 17:53, 04 lis 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Piękne te kępy tulipanowe. Po kwitnięciu u mnie znów będzie rewolucja, pogrupuję kolorami. Zobaczymy jeszcze jak będzie się prezentował rząd białych z czarnymi. Jak nie bardzo to wykopię.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Domi 06:55, 05 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
hanka_andrus napisał(a)
Lubię fiolety!


Haniu żałuję, że nie mieszkamy blisko siebie, bo dostałabyś ode mnie trochę fioletowych cebul, na które nie mam w tym roku pomysłu
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies